Цензор.НЕТ

20.09.18 21:10

МЗС РФ заявляє, що Росія має право оглядати судна в Азовському морі

На думку Москви, такі огляди не порушують міжнародне право

МЗС РФ заявляє, що Росія має право оглядати судна в Азовському морі

Росія має право оглядати судна в акваторії Азовського моря, оскільки це не суперечить міжнародним правовим нормам. Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "ТАСС".

"Дії Росії щодо перевірки суден спрямовані виключно на гарантування безпеки в акваторії Азовського моря та Керченської протоки, - зазначила вона. - Вони не суперечать жодним нормам міжнародного права, які можуть застосовуватися до цієї акваторії. Право Росії здійснювати такі дії недвозначно підтверджується практикою інших держав, які реалізують свої суверенні права щодо внутрішніх вод".

Представниця МЗС РФ стверджує, що правовий статус Азовського моря і Керченської протоки як внутрішніх вод Росії й України закріплений у двосторонніх угодах між Москвою і Києвом.

"Міжнародне право і статус Азовського моря і Керченської протоки визначено двосторонніми міжнародними договорами, а саме договорами між РФ і Україною про російсько-український державний кордон від 28 січня 2003 року і договором між РФ і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24 грудня 2003 року, - сказала Захарова. - Цим документом підтверджено, що, цитую: "Азовське море і Керченська протока історично є внутрішніми водами РФ і України".

Захарова додала, що "російська сторона й надалі робитиме необхідні кроки для гарантування безпеки в Азовському морі і Керченській протоці".

Нагадаємо, РНБО на засіданні 6 вересня затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів у південних регіонах, акваторіях Азовського та Чорного морів. Зокрема, йдеться про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угруповання ВМС ЗСУ, розвиток відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітньою високоточною ракетною зброєю тощо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики