Цензор.НЕТ

20.09.18 22:52

Патріарх Філарет розповів про прихильників помісної української церкви в Московському патріархаті

10 архієреїв Московського патріархату звернулися до Вселенського патріарха з підтримкою створення помісної церкви. Тільки двоє з них розкривають свої імена, - Філарет.

Патріарх Філарет розповів про прихильників помісної української церкви в Московському патріархаті

До Вселенського патріарха зі словами підтримки у створенні української помісної православної церкви звернулися 10 архієреїв Московського патріархату. Розкрити свої імена наважилися лише 2 з них, інші побоюються реакції з боку Москви.

Про це патріарх Філарет розповів в інтерв'ю "Голосу Америки", передає Цензор.НЕТ.

За словами Філарета, також до Вселенського патріарха звернулись 41 архієрей Київського патріархату і 12 архієреїв Автокефальної церкви.

На думку патріарха Філарета, єдина українська помісна церква безперечно отримає Томос про автокефалію, тому що Україна - канонічна територія Константинополя, а не Москви.

"Ми думаємо, що процес незворотній. Вселенський патріарх Варфоломій провів Архієрейський собор в Константинополі, на якому обґрунтували, що приєднання Київської митрополії до Московського патріархату у 1686-му році було незаконним та неканонічним. Тому Вселенський патріарх до цього часу визнає Україну територією, яка канонічно належить до Вселенського патріарху", - розповів журналістам патріарх Філарет.

За словами патріарха Філарета, Вселенський патріарх скликатиме собор для об'єднання трьох українських церков - Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви і частини Української Православної Церкви Московського патріархату. Але цьому передуватиме два рішення - рішення про недійсність анафеми проти патріарха Філарета та надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви.

"Накладена на мене в 1997 році […] анафема має політичний підґрунтя, а за політичні наміри анафема не накладається. Анафема накладається за єресь, за розкол, за відступлення від морального вчення християнського чи за грубе порушення канонів. А я нічого цього не робив. Тому претензій до мене з цього боку немає", - пояснює патріарх Філарет. За його словами, рішення про недійсність анафеми повинні прийняти патріарх і синод Константинопольської церкви.

"Друге рішення, яке ми чекаємо, - надання Томосу про автокефалію української православної церкви на тій підставі, що Україна є канонічною територією Константинополя, а не Москви", - додає патріарх.

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

У відповідь на це 14 вересня Синод РПЦ припинив молитовне спілкування із Константинопольським патріархатом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики