Цензор.НЕТ

21.09.18 15:18

Пропоную перейти від президентської до парламентської республіки зі всенародно обраним канцлером, - Тимошенко

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко наполягає на своїй ініціативі закріплення в новій Конституції України переходу від президентської до парламентської форми правління зі всенародно обраним головою уряду.

Пропоную перейти від президентської до парламентської республіки зі всенародно обраним канцлером, - Тимошенко

"Я пропоную перейти від президентської форми правління до парламентської, ми про це вже говорили. Із 30 найрозвиненіших країн світу, де найвищий ВВП на душу населення, у нас майже всі країни з парламентською формою правління, а в більшості з 30 найбільш бідних - президентська форма правління", - сказала вона, виступаючи в п'ятницю на форумі "Новий економічний курс України", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Ю.Тимошенко зазначила, що "одна людина не може бути абсолютно інтелектуальною, абсолютно моральною, абсолютно чесною, яка орієнтується у всіх питаннях і не залежить від всіх інших".

Лідер "Батьківщини" наголосила, що вона пропонує парламентську форму правління канцлерського типу і висловила жаль у зв'язку з тим, що чинному президенту України Петру Порошенку не подобається ця ідея.

"Він учора про це сказав (під час щорічного послання президента до Верховної Ради. - Ред.), але нічого, потрібно привчати до таких правильних речей і стратегій", - сказала вона.

Ю.Тимошенко зазначила, що за такої форми правління канцлера мають обирати всенародно, одночасно зі списком кандидатів у депутати парламенту.

Лідер "Батьківщини" також вважає, що в Конституції необхідно закріпити нову виборчу систему, сформувати сильне громадянське суспільство, що впливає на владу через сильні всеукраїнські асоціації, а також національну асамблею самоврядування, яка б контролювала всі гілки влади.

Крім того, Ю.Тимошенко виступає за закріплення в Конституції дієвого механізму референдуму за народною ініціативою для того, щоб громадяни могли достроково прибирати неефективну владу, як в центрі, так і на місцях.

Нагадаємо, вчора у своєму щорічному Посланні до ВР Порошенко заявив: "Категорично неприйнятними вважаю ті пропозиції, які просувають явно недемократичні моделі. Хтось відверто захищає "освічений авторитаризм", а хтось камуфлює його в "парламентаризм канцлерського типу". Тільки якщо вчитатися в зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в "рейхстазі" - по суті однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів, це урок, який треба запам'ятати абсолютно всім " .

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики