Цензор.НЕТ

21.09.18 20:02

Переговори щодо Brexit зайшли в глухий кут, - прем'єр-міністр Великої Британії Мей

Політик стверджує, що Брюссель одну за іншою відкидає пропозиції Лондона.

Переговори щодо Brexit зайшли в глухий кут, - прем'єр-міністр Великої Британії Мей

Про це Тереза ​​Мей заявила у своєму відеозверненні, записаному після завершенні неформальної зустрічі глав держав-членів ЄС у Зальцбурзі, повідомляє Цензор.НЕТ.

Мей обурило, що Євросоюз відхилив підготовлену Лондоном угоду про Brexit через відсутність домовленостей щодо ірландського кордону.

"Вчора Дональд Туск сказав, що наші пропозиції підірвали б єдиний ринок. Він не став вдаватися в подробиці з приводу того, як саме це б сталося і не зробив жодних контрпропозицій. Таким чином, ми в глухому куті", - зазначила прем'єр-міністр Великої Британії.

Мей вважає неприпустимою таку поведінку Брюсселя, за якої британські пропозиції відкидаються без будь-яких пояснень.

"На нинішньому пізньому етапі переговорів неприпустимо просто відкидати позицію іншої сторони без детальних пояснень і зустрічних пропозицій. Тож зараз ми повинні почути відповідь ЄС на запитання про те, які камені спотикання, і які можливі альтернативи. Поки цього не станеться, ми не зможемо досягти жодного прогресу", - сказала Мей.

Глава британського кабінету міністрів також додала, що перегляду результатів референдуму про Brexit не буде. "ЄС має чітко зрозуміти: я не зміню підсумків референдуму, і я не допущу розколу своєї країни. Нам потрібна серйозна взаємодія у вирішенні двох великих проблем на переговорах. І ми до цього готові", - зазначила прем'єр.

На неформальному саміті в Зальцбурзі глави європейських держав по суті відкинули запропонований британським прем'єром план відносин між Лондоном і Брюсселем.

Британські ЗМІ після цього розкритикували Мей за нездатність домовитися з європейськими партнерами.

Нагадаємо, офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем за умовами, на яких Велика Британія вийде з ЄС, почалися 19 червня 2017 року в бельгійській столиці. За рік до цього на референдумі з цього питання в Сполученому Королівстві перемогу з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції. Переговори щодо Brexit триватимуть до листопада 2018 року, після чого досягнуту угоду мають схвалити Європарламент і Вестмінстер. Сам Brexit відбудеться 29 березня 2019 року, потім, згідно з планом, має настати перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики