Цензор.НЕТ

21.09.18 23:20

Прокуратура Донецької області вимагає скасувати рішення про визнання російської регіональною мовою

Статус регіональної російська мова отримала завдяки закону, який вже скасували.

Прокуратура Донецької області вимагає скасувати рішення про визнання російської регіональною мовою

Прокуратура Донецької області подала до Донецького окружного адміністративного суду позов про визнання недійсним рішення облради від 16 серпня 2012 року, згідно з яким російська мова на території області визнана регіональною. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на повідомлення прес-служби прокуратури.

Йдеться про рішення Донецької обласної ради від 16 серпня 2012 №6/14-346 "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики". Цим рішенням російська мова була визнана регіональною.

Конституційний суд України 28 лютого 2018 року у справі №1-1/2018 визнав вище згаданий закон таким, що не відповідає Конституції.

"При цьому Донецька обласна рада не вжила ніяких заходів для скасування ухваленого нею рішення. На усунення виявлених порушень прокуратура Донецької області до Донецького окружного адміністративного суду пред'явила позов в інтересах держави про визнання протиправним і недійсним згадане рішення", - йдеться в повідомленні прокуратури.

Крім цього, щоб скасувати незаконні рішення територіальних рад із цього питання Волноваській, Костянтинівській, Слов'янській і Краматорській місцевим прокуратурам пред'явлено 6 позовних заяв. Наразі позови направлено до суду.

Раніше російську мову позбавили статусу регіональної в Миколаївській області. 31 липня 2018 року Миколаївський окружний адміністративний суд визнав протиправним і недійсним рішення Миколаївської обласної ради від 07.09.2012 № 4 "Про реалізацію вимог закону України "Про засади державної мовної політики" в Миколаївській області".

Нагадаємо, що закон "Про засади державної мовної політики" (неофіційно відомий як "Закон Колесніченка-Ківалова" за прізвищами його авторів) був прийнятий Верховною Радою України від 5 червня 2012 року в першому читанні 234 голосами "за" і 3 липня 2012 року - у другому читанні 248 депутатськими картками. 8 серпня того року закон був підписаний Віктором Януковичем.

Законом встановлювалося, що державною мовою є українська мова, але значно було розширено використання регіональних мов, якщо кількість носіїв цих мов не менше 10% від населення певного регіону, а в окремих випадках і менше 10%.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав неконституційним закон "Про засади державної мовної політики".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики