Цензор.НЕТ

21.09.18 21:56

Україна отримає Томос і автокефалію найближчими місяцями, і це зміцнить її позиції в протистоянні Росії, - Клімкін

У Росії це питання викликає істерику, вважає глава МЗС.

Україна отримає Томос і автокефалію найближчими місяцями, і це зміцнить її позиції в протистоянні Росії, - Клімкін

Томос на автокефалію української православної церкви Вселенський патріарх надасть вже в найближчими місяцями. Таку думку в ефірі "Радіо НВ" висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ГОРДОН.

Одержання Українською помісною православною церквою томосу про автокефалію може посилити позиції України у протистоянні Росії, заявив дипломат.

"Я вважаю, що чим швидше буде томос, без прив'язки до виборів, тим простіше буде пройти спротив Росії на сьогодні. У Росії це питання викликає щось на кшталт істерики – ним займаються всі, включаючи "повну російську вертикаль", – сказав глава українського МЗС.

Міністр підкреслив, що надання томосу поставить Україну, вселенського патріарха й Українську православну церкву у сильнішу позицію. 

"Я вважаю, і якщо хочете це не зовсім духовне висловлювання, а політичне, але надання Томосу найближчими місяцями ставить нас і церкву в дуже сильну позицію", - додав Клімкін.

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

У відповідь на це 14 вересня Синод РПЦ припинив молитовне спілкування із Константинопольським патріархатом.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики