Цензор.НЕТ

21.09.18 23:54

Росія хотіла потайки вивезти з Лондона засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, - The Guardian

Операцію готували співробітники посольства РФ у Великій Британії, стверджують журналісти.

Росія хотіла потайки вивезти з Лондона засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, - The Guardian

Британське видання The Guardian опублікувало матеріал про те, як Росія готувала втечу Джуліана Ассанжа з посольства Еквадору в Лондоні, в якому той перебуває з 2012 року, повідомляє Цензор.НЕТ.

За даними видання, в 2017 році російські дипломати зустрічалися з людьми з оточення Ассанжа для того, щоб обговорити можливість організації його втечі з посольства.

Журналісти стверджують, що інформацію про втечу їм підтвердили відразу кілька джерел. Ассанжа нібито мали забезпечити дипломатичними документами, що гарантувало би йому недоторканність. Після цього його би вивезли з будівлі посольства Еквадору в службовому автомобілі російського диппредставництва. А далі переправили б у Росію, де він міг би жити, не побоюючись видачі владі США.

За даними The Guardian, план був схвалений "на самому верху" - в Кремлі. Здійснити його завадила тільки надзвичайна ризикованість. Втеча була запланована на Різдво 2017 року. Про її зрив нібито стало відомо буквально за кілька днів до того, як Ассанж мав покинути Лондон.

МЗС Росії спростовує дані, опубліковані в матеріалі The Guardian. "Російські дипломати не виходили ні на співробітників посольства Еквадору в Лондоні, ні на представників пана Ассанжа для того, щоб сприяти його виїзду з території Великої Британії", - зазначено на сайті дипвідомства РФ.

Нагадаємо, раніше США запропонували Ассанжу свідчити у російській справі. Комітет із розвідки верхньої палати Конгресу США пропонує Ассанжу дати свідчення в закритому режимі в зручному місці і в зручний час. Як відомо, в 2016 році сайт WikiLeaks опублікував документи Демократичної партії США, які були вкрадені російськими хакерами. Однак Москва свою причетність до цього заперечує.

Ассанж перебуває на території еквадорського посольства в Лондоні з 2012 року. Він не може залишити територію дипмісії, оскільки побоюється арешту за запитом Швеції і подальшої екстрадиції в США.

У свою чергу американська влада звинувачує Ассанжа в публікації секретних матеріалів Держдепартаменту. Йому загрожує до 35 років в'язниці і навіть смертна кара. Сам Ассанж звинувачення відкидає і вважає їх політично мотивованими.

Ассанж готовий покинути посольство Еквадору в Лондоні, де він ховається від кримінального переслідування з 2012 року. Повідомлялося, що Ассанж зважився на цей крок через погіршення стану здоров'я.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики