Цензор.НЕТ

22.09.18 14:14

Чехія може спростити отримання громадянства для жителів Закарпаття

Уряд Чехії розглядає поправку до закону, що дозволяє нащадкам чехословацьких мігрантів отримати чеське громадянство за спрощеною процедурою.

Чехія може спростити отримання громадянства для жителів Закарпаття

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Mukachevo.net із посиланням на прес-службу уряду Чехії.

Якщо закон набуде чинності, претенденти на чеське громадянство можуть його отримати на підставі документа, що підтверджує втрату чеського або чехословацького громадянства одним із батьків або дідусем чи бабусею. Однак закон відкидає цей варіант, наприклад, для громадян Словаччини.

Це дозволить багатьом закарпатцям претендувати на громадянство Чехії, оскільки Закарпаття під назвою Підкарпатська Русь входило до складу Чехословаччини із 1919 по 1938 рік.

Видання зазначає, що шість років тому подібні зміни до законодавства вже розглядалися. Але нижня Палата депутатів вилучила цю поправку із законопроекту. Їхній аргумент полягав у тому, що йдеться про громадян, які навіть не володіють чеською мовою і навіть ніколи не жили на території Чехії.

Нагадаємо, 19 вересня, в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді роздавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком. І пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики