Цензор.НЕТ

23.09.18 21:21

Уряд поки не знає точної кількості одержувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, - Мінсоцполітики

В уряді не знають, яка частина з 2,5 млн домогосподарств, які отримували субсидії раніше, виявить бажання їх відновити.

Уряд поки не знає точної кількості одержувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, - Мінсоцполітики

Є кілька аспектів, які потрібно ретельно продумати і підготувати при переході до наступного етапу реформи системи субсидій. Поки невідома точна кількість отримувачів субсидій. Так, сьогодні в неопалювальний період їх отримують 3,2 млн домогосподарств. Деяким субсидії були перепризначені автоматично, частина звернулася за ними вже за новими правилами, починаючи з травня. Про це під часі круглого столу, проведеного ZN.UA, сказав директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає Цензор.НЕТ.

В уряді не знають, яка частина з 2,5 млн домогосподарств, які отримували субсидії раніше, все-таки виявить бажання їх відновити.

"Точну кількість ми дізнаємося в листопаді-грудні цього року, коли громадяни зіставлять суми оплати за житлово-комунальні послуги та свою спроможність їх оплачувати, — зазначає чиновник. — Другий аспект — нинішній механізм надання субсидій не гарантує отримання в повному обсязі цих коштів з держбюджету конкретним постачальником послуг. Це питання адресного підходу до фінансування відповідних субсидій. Якщо ми говоримо про монетизацію на рівні споживача послуг, і держава буде надавати відповідну підтримку в готівковій формі, то виникає питання: чи всі домогосподарства поставляться до цього відповідально і сплатять свої рахунки? Такий запобіжник повинен бути. Інакше монетизація буде мати негативні наслідки", — зазначив представник Мінсоцполітики.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики