Цензор.НЕТ

24.09.18 07:59

РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ. ФОТОрепортаж

23 вересня українські пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" пройшли Керченську протоку, не звертаючись за дозволом до Російської Федерації. Водночас під час переходу судна "Донбас" і морського буксира "Корець" із Чорного в Азовське море розвідувальний корабель РФ здійснив з українськими судами надмірне зближення.

Про це заявили в прес-службі Військово-Морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ) у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

У ВМС ЗСУ зазначили, що реалізували своє право на вільне плавання Керченською протокою і Азовським морем згідно з Конвенцією ООН та міжнародними угодами.

При цьому, за їхніми словами, перехід до Керченської протоки і нею проходив у складній обстановці.

"На Чорному морі кораблі українських ВМС безпосередньо супроводжувалися розвідувальним кораблем чорноморського флоту "Приазов’я" та прикордонними сторожовими кораблями РФ "Аметіст" та "Дон". У Керченській протоці для безпосереднього супроводження було задіяно понад 10 кораблів і катерів ФСБ та Чорноморського флоту РФ. Літаки країни агресора неодноразово здійснювали обліт наших кораблів, у тому числі на гранично низьких висотах", - йдеться в повідомленні.

РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 01

У ВМС ЗСУ додали, що сили країни агресора допустили кілька небезпечних інцидентів.

"20 вересня близько 17.00 розвідувальний корабель Російської Федерації "Приазов’я" здійснив надмірне зближення з українськими суднами на дистанцію двох кабельтов, чим грубо порушив вимоги міжнародних правил та створив вкрай небезпечну ситуацію. 21 вересня російський винищувач Су-27 (з тимчасово-окупованої території АР Крим, бортовий номер 30) створив передумови до аварійної події в повітрі, зблизившись на небезпечну відстань з військово-транспортним літаком Ан-26", - заявили в прес-службі ВМС.

РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 02
РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 03
РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 04
РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 05

Українські військові зазначили, що в Керченській протоці охорону українських кораблів забезпечують малі броньовані катери "Лубни" та "Кременчук".

"Сили і засоби Збройних сил України, зокрема й авіація, також перебувають у готовності до реагування на можливі загрози... Військово-морські сили України не дозволять країні-агресору зробити Азовське море своїм внутрішнім озером", - запевнили в штабі ВМС.

РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 06
РФ допустила кілька небезпечних інцидентів під час переходу українських кораблів в Азовське море, - ВМС ЗСУ 07

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українські військові кораблі "Донбас" та "Корець" відправилися з бази ВМС в Одесі в Бердянськ. Там вони мають стати основою нової військово-морської бази українського флоту в Азовському морі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики