Цензор.НЕТ

24.09.18 14:01

Антикорупційний суд може бути сформований не в повному складі, - глава Ради суддів Ткачук

Рада суддів допускає формування неповного складу Вищого антикорупційного суду через невелику кількість кандидатів у судді.

Антикорупційний суд може бути сформований не в повному складі, - глава Ради суддів Ткачук

Про це сказав глава Ради суддів Олег Ткачук, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини".

Ткачук вважає, що невелика кількість кандидатів обумовлена підвищеною увагою громадськості до суддів Антикорупційного суду.

"Люди, які бажають взяти участь у конкурсі, мають погодитися з тим, що ще до того, як їх призначать або вони пройдуть конкурсну процедуру, до них вже буде привернено дуже багато уваги ... Це певною мірою насторожує самих кандидатів. Вони переживають , адже їх робота буде пов'язана з особливим видом злочинів - тяжкими злочинами. Їм фактично треба буде зламати хребет корупції, але для того щоб його зламати, суддя повинен бути захищений і мати належне грошове забезпечення ... Я думаю, що певною мірою ці фактори і вплинули на кількість охочих взяти участь у конкурсі", - сказав Ткачук.

Водночас він допускає, що суд буде сформовано не в повному складі.

"Не обов'язково, щоб Антикорупційний суд або його апеляційна палата на першому етапі були сформовані повністю. Можливо, якщо не буде достатньо кандидатів з належною кваліфікацією, то і не весь склад суду буде набрано ... Не завжди ж кількість і якість - це паритетні показники", - зазначив глава Ради суддів.

Також Ткачук вважає за необхідне провести конкурсні процедури в Антикорупційний суд у максимально короткий термін. Він упевнений, що чинний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів суддів впорається з цим завданням.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики