Цензор.НЕТ

25.09.18 08:05

Відповідальність за катастрофу MH17 несе РФ через її вторгнення та окупацію частини території України, - Волкер

РФ несе відповідальність за катастрофу літака Боїнг-777 Malaysia Airlines у 2014 році.

Відповідальність за катастрофу MH17 несе РФ через її вторгнення та окупацію частини території України, - Волкер

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю "Эхо Москвы".

За його словами, в питанні відповідальності РФ за збитий Боїнг-777 Malaysia Airlines у 2014 році все досить очевидно, а розслідування було доволі ретельним, дуже детальним: "Зенітний комплекс, який збив літак, надійшов з регулярної російської військової частини. Він був доставлений з Росії на територію України, використаний для запуску з української території ракети, яка збила цивільний літак, а потім цей зенітний комплекс був повернутий на російську територію в російську військову частину. І питання про те, хто саме натиснув на пускову кнопку, якщо хочете, чи був це росіянин за національністю, українець за національністю, український громадянин з Донбасу чи офіцер Збройних сил Росії, відверто кажучи, є менш важливим, ніж той факт, що це російська одиниця військової техніки, перевезена в іншу суверенну країну під контролем Росії, використана там для запуску ракети, яка вбила всіх цих мирних громадян, а потім вивезена з України. Відповідальність несе Росія через її вторгнення та окупацію цієї частини України".

Також Волкер зазначив, що конфлікт на сході України не має тривати в тому вигляді, в якому він триває щодня, наголосивши, що "бойові дії тривають на території України, а на території Росії бойових дій немає; бої йдуть лише на території України".

"Бойові дії ведуться під російським командуванням та управлінням, і вони призводять до загибелі людей, до загибелі українських цивільних осіб. Якщо я не помиляюся, цього року вбито майже 80 українських мирних громадян. Унаслідок бойових дій гинуть українські військовослужбовці. Вони захищають свою країну, свою батьківщину так само, як росіяни захищали б свою батьківщину. Українці захищають свою батьківщину і при цьому втрачають одного солдата кожні три дні. Гинуть і росіяни. Вони воюють на території України; гинуть російські військовослужбовці, російських військових захоплюють у полон, а потім повертають у Росію, і це безглуздо. Немає жодних розумних підстав для продовження цих бойових дій", - сказав спецпредставник США.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про хід розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "БУК-М1-2". Комплекс "БУК-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "БУК". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи перш, ніж уразити людей.

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН в розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН-17.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає компенсацію $ 10 млн за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "БУК", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "БУК", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики