Цензор.НЕТ

26.09.18 10:10

ЄС залишається на позиціях повної і безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, - Могеріні

25 вересня 2018 року відбулася зустріч міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні.

ЄС залишається на позиціях повної і безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, - Могеріні

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба МЗС України в Facebook.

Високий Представник ЄС підтвердила незмінність підходів ЄС щодо питання застосування санкцій стосовно Росії з метою повного виконання Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

"Євросоюз залишається на позиціях повної та безумовної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах", - підкреслила Федеріка Могеріні.

Павло Клімкін, у свою чергу, наголосив на необхідності подальшого активного залучення ЄС до процесу стабілізації ситуації на сході України, а також висловив вдячність за продовження санкцій ЄС щодо Росії та щодо розширення санкційного списку за рахунок включення компаній, які брали участь у будівництві мосту через Керченську протоку.

У цьому контексті співрозмовники погодилися із необхідністю окремого обговорення дій Росії в акваторії Азовського моря, які становлять загрозу в тому числі й компаніям держав-членів ЄС, які заходять в українські порти.

Сторони також обговорили актуальні питання двосторонніх відносин Україна-ЄС, зокрема підготовку до П’ятого засідання Ради асоціації Україна-ЄС (відбудеться в Брюсселі 17 грудня), а також Міністерського засідання Східного партнерства (відбудеться в Люксембурзі 15 жовтня). В цьому контексті Міністр наголосив на необхідності пошуку нових підходів щодо застосування принципів "більше за більше" та подальшої диференціації в залежності від стану та пріоритетів відносин ЄС з країнами партнерами.

На завершення Павло Клімкін висловив зацікавленість в організації до кінця поточного року візиту Високого Представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики до України.

ЄС залишається на позиціях повної і безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, - Могеріні 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики