Цензор.НЕТ

26.09.18 19:32

Поки Україну очолює Порошенко, розпалювання ненависті проти угорців не припиниться, - глава МЗС Угорщини Сійярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що "утиски угорців" на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Поки Україну очолює Порошенко, розпалювання ненависті проти угорців не припиниться, - глава МЗС Угорщини Сійярто

Про це повідомляє прес-служба МЗС Угорщини, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

"Доки Україну очолює нинішній президент, розпалювання ненависті проти угорців з боку української держави не припиниться, оскільки президент вважає це способом здобути певну громадську підтримку, яка наразі дуже низька", — наголосив Сіярто під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Він також додав, що після чергових виборів президента України ця ситуація може змінитися.

На думку Сіярто, останні півтора року Україна "постійно утискає права" національних меншин, зокрема угорської меншини на Закарпатті.

Також глава МЗС Угорщини підкреслив, що видача угорських паспортів у Береговому не є порушенням міжнародного права. Сіярто зазначив, що в разі висилки угорського консула Будапешт негайно вишле з країни консула України.

Нагадаємо, 19 вересня, в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді роздавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком. І пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

24 вересня в Будапешті пообіцяли, що якщо Київ зважиться вислати угорського консула, Угорщина відповість на це аналогічними заходами і вишле українського дипломата.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики