Цензор.НЕТ

26.09.18 20:40

Агентом "Бошировим" виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі. ФОТОрепортаж

Журналістам-розслідувачам сайтів "The Insider" і "Bellingcat" вдалося встановити особу "Руслана Боширова", одного з двох співробітників ГРУ, обвинувачених в отруєнні Скрипалів. Ним виявився полковник ГРУ і "Герой Росії" Анатолій Чепіга.

Агентом "Бошировим" виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі. ФОТОрепортаж

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в матеріалі сайтів The Insider и Bellingcat, які проводять такі розслідування

У матеріалі зазначається: "Хто такий Анатолій Чепіга.

Анатолій Володимирович Чепіга народився 5 травня 1979 року в невеликому селі Миколаївка на китайсько-російському кордоні. У 18 років він вступив у престижне Далекосхідне вище загальновійськове командне училище (ДВОКУ), яке було лише за 40 км від його будинку. Училище готувало зокрема й офіцерів спецназу ГРУ. Чепіга закінчив навчання з відзнакою і вирушив служити в 14 бригаду спецназу ГРУ. Підрозділ Чепіги (74854, раніше - 20662) відіграв важливу роль у другій чеченській війні. А в грудні 2014 року Володимир Путін своїм указом присвоїв Чепізі звання "Героя Росії".

Ось як описує "подвиги" Чепіги сайт відділення ДОСААФ Іванівського району Амурської області:

"Героєм можна стати і в наш, здавалося б, мирний час. Уродженець с. Миколаївка, випускник ДВОКУ 2001 року Чепіга Анатолій Володимирович, тричі був у відрядженні в Чечні, має понад 20 нагород і відзнак. А в грудні 2014 року полковнику Чепізі А .В. за виконання миротворчої місії присвоєно звання Героя Російської Федерації".

Агентом Бошировим виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі 01

Під "миротворчою місією" мається на увазі, судячи з усього, вторгнення в Україну (військова операція Росії в Сирії тоді ще не почалася) - і справді, підрозділ Чепіги було помічено поруч із кордоном України наприкінці 2014 року. Однак які саме подвиги здійснював цей "Герой Росії", поки неясно. Так чи інакше, ДВОКУ золотими літерами вибило його ім'я біля пам'ятника Рокоссовському.

Агентом Бошировим виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі 02

Ось цей пам'ятник повністю:

Агентом Бошировим виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі 03

Своє альтер-его "Руслан Боширов" Чепіга отримав після переїзду в Москву, де він закінчив Академію ГУ ВС РФ, знану ГРУшним сленгом як "консерваторія".

Як вдалося виявити Чепігу

The Insider і Bellingcat шукали Боширова серед випускників військових училищ, де співробітників ГРУ готують для операцій за кордоном і інтенсивно навчають іноземної мови. Одним із таких училищ є ДВОКУ. Приблизно знаючи вік "Боширова", The Insider і Bellingcat переглянули фотографії випускників 2001-2003 років. На одній із них, зробленій у Чечні, вдалося виявити людину, що віддалено нагадує "Боширова":

Агентом Бошировим виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі 04

Хоча з цього фото важко зробити якісь висновки, воно стало додатковим приводом пошукати "Боширова" саме серед випускників ДВОКУ. Надалі пошуку допоміг сайт самого училища, що опублікував список своїх випускників, які стали "Героями Росії". Один із них - Анатолій Чепіга - за віком міг бути "Бошировим" і, судячи з інформації з відкритих джерел, служив у Чечні, як і людина на фотографії вище. Його ім'я виявилося в одній із баз даних, де адреса проживання Чепіги в Хабаровську в 2003-2005 роках збігалася з адресою військової частини, що відповідає 14 бригаді спецназу ГРУ: це також підвищувало ймовірність того, що "Боширов" і Чепіга - одна і та ж особа.

Агентом Бошировим виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі 05

Виписка з системи "Російський паспорт" 2014 року підтвердила цю гіпотезу".

Агентом Бошировим виявився Герой Росії, полковник ГРУ Чепіга, який воював на Донбасі, - журналісти-розслідувачі 06


Нагадаємо, розслідування замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його дочки Юлії триває. Екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживає у Великій Британії, засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Зазначимо також, що 12 березня прем'єр-міністр Тереза ​​Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалих було отруєно нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни".

20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї покинули Велику Британію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ на знак солідарності з британськими партнерами й трансатлантичними союзниками та в координації з країнами Європейського Союзу видворяє 13 російських дипломатів.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на життя Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері: Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила:"Підозрювані у справі є офіцерами ГРУ Генштабу РФ. Прем'єр закликала країни-союзниці Великої Британії активізувати спільні зусилля, щоб протистояти російській розвідці.

Мей також заявила, що Британія виступатиме за реалізацію вже існуючих санкцій стосовно хімічної зброї, розширення санкцій проти Росії, і введення нового режиму санкції ЄС проти кібератак і грубих порушень прав людини.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики