Цензор.НЕТ

27.09.18 13:59

Комітет з нацбезпеки спільно з Генпрокурором відзвітував щодо розслідування вибуху міномета "Молот"

Комітет з питань національної безпеки та оборони заслухав інформацію щодо трагічного інциденту із вибухом міномета "Молот" 6 липня на Рівненському полігоні, коли загинуло троє військовослужбовців.

Так, присутній на засіданні директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін під час засідання комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони оголосив результати експертиз, що сталь, з якої зроблений ствол міномета, відповідає вимогам. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це результати досліджень металу стовбура, про що було багато чуток, що він розривається, тому що не стандартний. ... В середньому всі показники, які впливають на безпеку під час забезпечення стрільби, повністю дотримані. Сталь і сам стовбур, труба міномета, вона відповідає документації", - сказав директор столичного інституту судових експертиз.

Присутній на засіданні Генеральний прокурор України Юрій Луценко зазначив, що найімовірнішою причиною розриву міномета на Рівненському полігоні став подвійний заряд міномета після осічки. Генпрокурор додав, що керівники та організатори навчань із використанням міномета порушили правила їхнього проведення і мають бути притягнуті до відповідальності, а всі міномети "Молот" мають бути ретельно ревізовані.

"Рекомендую провести ревізію всіх наявних мінометів і провести їхнє гарантійне обслуговування", - сказав Луценко.

Натомість глава комітету з питань нацбезпеки, представник "Народного фронту" Сергій Пашинський запропонував провести разом із експертами робочу нараду із Міноборони, Генштабом, департаментом озброєнь, департаментом артилерійського озброєння і на всі питання щодо міномета "Молот" надати вичерпні відповіді і які заходи щодо запобігання трагедій були вжиті.

"З того, що я розумію, є декілька блоків питань у компетенції як безпосередньо технічного стану зброї, експлуатації цього озброєння, компетенції її застосування. Ми не можемо собі дозволити подібну ганьбу", - заявив Пашинський.

Як зазначив нардеп, ще у 2016 році директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін приходив з експертизами під час першого випадку з мінометом "Молот", але тоді було інше керівництво прокуратури, дослідження були засекречені і вал негативу у ЗМІ наростав.

"Ми не маємо права більше збиратися із цього приводу (трагедій на полігонах. - Ред.)", - резюмував Сергій Пашинський.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики