Цензор.НЕТ

27.09.18 15:32

Сенцов увійшов до попереднього списку Європарламенту на премію ім. Сахарова

Кандидатура засудженого в Російській Федерації на 20 років українського режисера Олега Сенцова внесена до попереднього списку кандидатів на премію Європарламенту ім. А. Сахарова "За свободу думки" за 2018 рік.

Сенцов увійшов до попереднього списку Європарламенту на премію ім. Сахарова

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, в четвер у Брюсселі на спільному засіданні комітету ЄП у закордонних справах і розвитку та підкомітету з прав людини відбулася презентація кандидатур.

Як повідомлялося, найбільша політична фракція Європарламенту - Європейська народна партія (ЄНП) - висунула своїм кандидатом на Сахаровську премію Олега Сенцова.

Загалом фракції та групи депутатів Європарламенту в 2018 році запропонували висунути на премію ім. А.Сахарова вісім осіб і неурядових організацій, які присвятили своє життя і діяльність захисту засад демократії та фундаментальних прав у світі.

Після обговорення всі пропозиції ввійшли до попереднього списку.

Трьох фіналістів буде визначено шляхом голосування на аналогічному спільному засіданні комітету та підкомітету 9 жовтня, оголосили за підсумком презентації кандидатур.

Був також представлений подальший графік процедури. Загальна конференція голів фракцій ЄП ухвалить рішення щодо кандидатури лауреата й оголосить результат 25 жовтня в Страсбурзі.

Церемонія вручення премії відбудеться також у Страсбурзі 12 грудня на пленарній сесії Європейського парламенту.

Як повідомлялося раніше, 18 вересня Верховна Рада України запропонувала Норвезькому Нобелівському комітету кандидатуру О.Сенцова на Нобелівську премію миру.

Нагадаємо, 24 вересня, сестра Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла, що її брат втратив надію.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

На початку вересня 2018 року Сенцов передав своїй соратниці з Криму роботу над своїми незакінченими фільмами і сценаріями.

18 вересня Верховна Рада звернулася до Норвезького Нобелівського комітету, запропонувавши кандидатуру утримуваного в Росії українського режисера, політв'язня Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру. За відповідну постанову №9040 проголосували 245 народних депутатів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики