Цензор.НЕТ

27.09.18 20:15

Основні українські галузі, що інвестують за кордон, - аграрії, гірники і металурги, - ЗМІ

За словами експерта, вихід з інвестиціями на іноземні ринки можливий тільки у випадку впевненості бізнесу в якісному продукті.

Україна інвестувала в акціонерний капітал іноземних компаній 6,3 мільярда доларів. Про це свідчать дані Держстату. При цьому за останні 5 років спостерігається скорочення інвестицій за кордон. Пов'язано це з погіршенням макроекономічної ситуації в країні. Варто також тут відзначити, що 95% інвестицій з України припадають на Кіпр. Серед галузей, які реально інвестують кошти за кордон, - це харчові компанії, агрокомпанії і компанії гірничопромислового комплексу. Про це повідомили в ефірі телеканалу "112 Україна".

За словами економічного експерта Бориса Кушнірука, вихід українських компаній на ринки інших країн та інвестування за кордон - це позитивний момент в оцінці українського бізнесу.

"Сам факт того, що великий бізнес, а ми вважаємо, що йдеться про дуже великий бізнес, розширює свій вплив і виходить на ринки західних країн, в цьому нічого поганого немає. Це насправді свідчить про те, що вони досить потужні для того, щоб мати можливість розширювати свій вплив і свої можливості", - повідомив Кушнірук.

За словами експерта, вихід з інвестиціями на іноземні ринки можливий тільки в разі впевненості бізнесу в якісному продукті.

"Ще один вид інвестицій, коли купуються певні сировинні можливості. Наприклад, як "Метінвест" купував у Сполучених Штатах і в Європі. Тому тут є й інший варіант, коли закуповується там виробництво, можна туди поставляти напівфабрикати і там переробляти або, навпаки, закуповувати сировину. Вугілля, наприклад, вони там закуповують коксівне і везуть його в Україну", - заявив експерт.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики