Цензор.НЕТ

27.09.18 23:24

Росія намагається оскаржити юрисдикцію Міжнародного Суду ООН в Гаазі, в який Україна подала проти неї позов за фінансування тероризму та расову дискримінацію

У Москві хочуть довести, що Міжнародний Суд ООН не уповноважений вирішувати це питання.

Росія намагається оскаржити юрисдикцію Міжнародного Суду ООН в Гаазі, в який Україна подала проти неї позов за фінансування тероризму та расову дискримінацію

Росія хоче довести, що Міжнародний Суд ООН в Гаазі не уповноважений розглядати позов, який в цю інстанцію подала проти неї Україна. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ, інформує Цензор.НЕТ.

12 вересня 2018 року Російська Федерація передала на розгляд Міжнародного Суду ООН свої попередні зауваження. Це - звичайна процедура в подібних справах. Сторона, проти якої подали позов, має право ознайомитися з ним і висловити свої зауваження.

Позиція Москви полягає в тому, що у Міжнародного Суду ООН відсутня юрисдикція для розгляду позову, поданого Україною.

Тепер Україна має подати на розгляд Міжнародного Суду ООН свою письмову позицію щодо зауважень, поданих Росією. Зробити це потрібно до 14 січня 2019 року. Після цього суд проведе усні слухання з цього приводу і винесе рішення.

"У Міністерстві закордонних справ впевнені, що суд відхилить ці (російські, - ред.) зауваження і прийме рішення про наявність юрисдикції розглядати справу України", - йдеться в заяві МЗС.

На думку українських дипломатів, позиція України в справі проти РФ є переконливою і підкріплена відповідними доказами.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна почала в Міжнародному Суді ООН справу проти Російської Федерації. Київ звинувачує Москву в численних та систематичних порушеннях Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики