Цензор.НЕТ

28.09.18 09:32

Грузія закликала Росію вивести окупаційні війська з Абхазії та Південної Осетії

Грузія закликала Росію виконати міжнародні зобов'язання й вивести свої війська з окупованих територій - Абхазії та Південної Осетії.

Грузія закликала Росію вивести окупаційні війська з Абхазії та Південної Осетії

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе на загальних дебатах високого рівня 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

"Ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію: виконайте взяті на себе й підписані міжнародні зобов'язання, виведіть окупаційні сили з території Грузії", - заявив Бахтадзе.

Він наголосив, що Тбілісі намагається активно використовувати формат женевських міжнародних дискусій для нормалізації ситуації навколо російсько-грузинського конфлікту.

"Однак наші спроби за столом переговорів натикаються на нездоланний опір з боку Росії", - констатував грузинський прем’єр.

Він закликав Росію "не підривати мирні ініціативи Грузії та дозволити жителям окупованих територій жити нормальним життям".

Бахтадзе звернув увагу, що рівно 25 років тому - 27 вересня 1993 року - Росія розпочала окупацію Абхазії, а 10 років тому - ще одну широкомасштабну агресію проти Грузії, що призвело до повної окупації двох історично невід'ємних регіонів Грузії - Абхазії та Південної Осетії.

За його словами, ситуація на окупованих Росією грузинських територіях є гуманітарною катастрофою в найгіршому її вигляді.

"Повним ходом відбувається мілітаризація регіону і депопуляція окупованих територій. У зв'язку з серйозним погіршенням ситуації в гуманітарній, соціально-економічній і правозахисній сферах населення окупованих територій зменшилося у п'ять разів",- констатував глава грузинського уряду.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики