Цензор.НЕТ

28.09.18 12:58

Литва закликала ПАРЄ не відновлювати права Росії

Парламент Литви спеціальною резолюцією закликав Парламентську Асамблею Ради Європи не відновлювати права делегації Російської Федерації в ПАРЄ.

Литва закликала ПАРЄ не відновлювати права Росії

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє видання Delfi.

За резолюцію проголосувало 77 членів Сейму, жоден з них не був "проти", один депутат утримався.

Під час представлення документа член фракції правлячих "аграріїв" Егідіюс Варейкіс заявив, що в 2014 році, після анексії Криму, ПАРЄ обмежила права російської делегації: делегати РФ втратили право бути головами комітетів, доповідачами, голосувати на пленарних засіданнях, обирати суддів Європейського суду з прав людини і деяких інших посадових осіб.

"І ось через чотири роки, цього року, з'явилася ініціатива спробувати повернути Росії всі права в ПАРЄ. Це планується зробити доволі грубим і водночас дивним способом, шляхом зміни певних статей статуту Парламентської Асамблеї", - стверджує Варейкіс.

У резолюції висловлюється розчарування тим, що Росія не виконує своїх міжнародних зобов'язань, "прагне змінити правила Ради Європи, а також скасувати санкції, що застосовуються щодо неї". Литовські депутати закликають ПАРЄ не приймати запропоновані Росією правила і процедурні зміни, які дозволяють державі, яка порушила норми організації, відновити права без виконання рішень Асамблеї.

"Рішення прийняти пропозиції Російської Федерації щодо створення негативного прецеденту для недотримання іншими державами зобов'язань підірвало б надійність Ради Європи як правозахисника, зберігача демократії та верховенства права, могло б створити величезну кризу авторитету цієї міжнародної організації", - йдеться в документі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики