Цензор.НЕТ

28.09.18 21:27

Присяжні-бізнесмени і судді з-за кордону. Вакарчук розповів, якою бачить реформу судової системи

На думку музиканта, суддівський корпус слід повністю оновити, а до розгляду справ залучити присяжних з бізнесу і суддів з-за кордону.

Присяжні-бізнесмени і судді з-за кордону. Вакарчук розповів, якою бачить реформу судової системи

В Україні між поняттями "закону" і "справедливості" утворилася глибока яма, яку чиновники й олігархи можуть обійти або перелетіти, а ось прості українці падають в неї, як у прірву. Про це в блозі на "Українській правді" пише Святослав Вакарчук, повідомляє Цензор.НЕТ.

На думку Вакарчука, для того, щоб виправити ситуацію, необхідна судова реформа.

"По-перше, слід здійснити повне оновлення суддівського корпусу. Зробити це можна, тільки позбавивши старих суддів можливості контролювати відбір нових," - пише Вакарчук. До відбору суддів він пропонує залучити тих, хто користується довірою суспільства - волонтерів, громадських активістів та міжнародних експертів. "Реформа Верховного Суду показала - стара система не оновить себе добровільно. Як хірург, який не зробить сам собі складну операцію", - пише Вакарчук.

Другим кроком музикант називає довіру судам з боку українського та іноземного бізнесу. Для цього, на його думку, до ведення справ в Україні треба залучити авторитетних іноземних суддів. "Врешті-решт, ті рідкісні успішні справи, що стосувалися інтересів України, наприклад, "Нафтогаз" проти "Газпрому", або єдина справа проти топ-корупції - справа Лазаренка - розглядалися іноземними суддями", - аргументує Вакарчук.

Крім того, він пропонує залучати до розгляду комерційних спорів авторитетних представників бізнесу. Вони могли б виступати в ролі присяжних.

По-третє, Вакарчук вважає, що треба створити умови, за яких судді боятимуться займатися корупцією. Для цього слід пильно стежити за кількістю справ, повернутих після касації. І якщо дії судді виявляться незаконними - тут же звільняти його чи її.

"Чесні суди потрібні в тому числі і для того, щоб ми могли позбутися такого явища, як олігархи, - підводить підсумок Вакарчук. - Їх треба позбавити впливу на політичні рішення, що стосуються їхнього власного бізнесу і монополій, які паразитують на ренті".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики