Цензор.НЕТ

29.09.18 10:16

Молдова в ООН закликала Росію негайно вивести війська з Придністров'я

Військові навчання, які військовослужбовці Російської Федерації проводять на території Придністров'я, є дестабілізуючим фактором і грубим порушенням норм міжнародного права.

Молдова в ООН закликала Росію негайно вивести війська з Придністров'я

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп в своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН.

"Військові навчання, що проводяться російськими військовослужбовцями спільно з незаконними військовими формуваннями невизнаного Придністров'я, є дестабілізуючим чинником і грубим порушенням Угоди про припинення вогню і принципи мирного врегулювання Придністровського конфлікту, підписаного в Москві в 1992 році. Ми знову закликаємо Російську Федерацію негайно почати виведення своїх військ і озброєння з території нашої країни в суворій відповідності з резолюцією Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року", - заявив молдавський прем'єр.

Глава молдавського уряду подякував керівникам держав, що підтримали ухвалення на початку літа нинішнього року резолюції Генеральної асамблеї ООН про повне і беззастережне виведення російських військ і озброєння з території Придністровського регіону Молдови.

За словами Павла Філіпа, повне виведення російських військ і озброєння сприятиме якнайшвидшому врегулюванню Придністровського конфлікту та об'єднанню країни.

"Влада Молдови сповнена рішучості знайти в рамках переговорів з Придністровського врегулювання у форматі "5+2" політичне рішення цього питання на принципах суверенітету і територіальної цілісності країни і з наданням Придністровському регіону спеціального статусу в складі єдиної та неподільної молдавської держави", - наголосив Філіп.

Нагадаємо, на початку літа нинішнього року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій підкреслюється, що перебування російських військ на території Молдови суперечить нормам міжнародного права та конституційного нейтралітету країни.

Нагадаємо, на території невизнаного Придністров'я розташована Оперативна група російських військ (близько 1400 військовослужбовців), а на військових складах села Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики