Цензор.НЕТ

29.09.18 18:56

Глава МЗС Угорщини Сійярто потрапив до бази "Миротворця"

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто потрапив до розділу "Чистилище" через низку дій і заяв, спрямованих проти України.

Глава МЗС Угорщини Сійярто потрапив до бази "Миротворця"

Відповідна інформація з'явилася на сайті "Миротворця", пише Цензор.НЕТ.

"Замах на суверенітет і територіальну цілісність України. Прямі погрози збройного вторгнення в Україну. Втручання у внутрішні справи України, розпалювання і підтримка сепаратистських настроїв в Україні. Участь в організації провокації, спрямованої на масове порушення громадянами України законодавства України", - йдеться в тексті.

На підтвердження наводяться посилання на ресурси, що публікували відповідні заяви дипломата. Зокрема, що стосуються санкцій проти РФ, конфлікту, пов'язаного з законом України про освіту, і скандалу з таємною видачею українцям угорських паспортів.

Також повідомляється, що Петер Сійярто народився 30 жовтня 1978 року і з 23 вересня 2014 року є міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини.

Нагадаємо, 19 вересня в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді видавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком і пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

24 вересня в Будапешті пообіцяли, що, якщо Київ зважиться вислати угорського консула, Угорщина відповість на це аналогічними заходами і вишле українського дипломата.

Геннадій Москаль заявив, що, на його думку, відео того, що відбувається в консульстві Берегового, зняв прикордонник. Також глава Закарпатської ОДА висловив припущення, що незабаром може виникнути аналогічна проблема з видачею паспортів Чехії. За його словами, навіть після приходу радянської влади в 1944 році місцеві жителі зберегли паспорти і Угорщини, і Чехословаччини. Москаль вважає, що та ж Угорщина не "надає" своє громадянство, а "повертає" його етнічним угорцям за спадковою ознакою.

28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом видачі угорських паспортів справу про державну зраду.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики