Цензор.НЕТ

30.09.18 00:09

Україна, США, Німеччина та Франція практично готові вносити на розгляд Ради безпеки ООН спільну резолюцію щодо миротворців на Донбасі, - Порошенко

Сьогодні Україна, Сполучені Штати, Німеччина та Франція мають настільки спільне бачення такої миротворчої місії, що практично готові вносити спільну резолюцію на розгляд Ради безпеки ООН.

Україна, США, Німеччина та Франція практично готові вносити на розгляд Ради безпеки ООН спільну резолюцію щодо миротворців на Донбасі, - Порошенко

Про це Петро Порошенко сказав під час участі в загальних зборах Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя її утворення в рамках робочої поїздки в Харківську область, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Президента України.

"Якщо Росія скористається правом вето, це буде її викликом не лише Україні, а всій світовій спільноті. І це посилить її ізоляцію, як це сталося тоді, коли Росія виявилася єдиною країною, яка ветувала резолюцію щодо MH17", - сказав він. Водночас Україна, як ніхто інший, зацікавлена у позитивному результаті такого голосування і відповідна робота буде активно проводитися.

Глава держави додав, що "миротворці ООН на всій території окупованого Донбасу з виходом на неконтрольований ділянку українсько-російського кордону гарантують припинення активних бойових дій".

На переконання Президента, миротворча місія ООН зменшує ризик повномасштабної війни з Росією. "Вона означає відсутність жертв серед наших військових і цивільних. Вона означає припинення постачання російських найманців і зброї. І вона відкриває шлях до політичного врегулювання. Шлях до миру на прийнятних для України умовах, із поверненням окупованих територій, але без нашого повернення у сферу російського впливу",- підсумував глава держави.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, що резолюція про миротворчу місію ООН для Донбасу вже підготовлена ​​Україною та її західними партнерами. Вона охоплює 3 компоненти: самих миротворців, поліцейські сили і міжнародну адміністрацію.

Президент України Петро Порошенко розкритикував пропозицію Путіна про миротворців на Донбасі, називавши її "окозамилюванням". "Нам потрібна справжня миротворча місія ООН, яка передбачала б розташування міжнародних сил на території всієї зони ведення бойових дій як передумову для припинення вогню, забезпечення політичного процесу і проведення на Донбасі вільних місцевих виборів", - підкреслив Порошенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики