Цензор.НЕТ

30.09.18 22:29

ОБСЄ закликає Росію скасувати вирок Сущенку, - Дезір

У другу річницю затримання Романа Сущенка представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір повторив свій заклик до російської влади звільнити українського журналіста з в'язниці.

ОБСЄ закликає Росію скасувати вирок Сущенку, - Дезір

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ОБСЄ.

"Журналісти в регіоні ОБСЄ мають мати можливість працювати, не побоюючись залякувань або тюремного ув'язнення", - сказав Дезір, - 12-річний вирок Сущенку надзвичайно суворий, і я сподіваюся, що його буде скасовано за апеляцією".

У повідомленні також зазначається, що представник ОБСЄ неодноразово порушував це питання раніше, зокрема під час своїх офіційних візитів до Києва та Москви в 2017 році.

Нагадаємо, ФСБ Росії 30 вересня 2016 року в Москві затримала кореспондента українського агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали "співробітником української розвідки", який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю". Сущенкові висунуто обвинувачення в шпигунстві (ст. 276 КК РФ). Покарання за цією статтею передбачає до 20 років позбавлення волі. Підсудний перебуває під вартою. Сущенко свою провину не визнав у повному обсязі.

4 червня 2018 Мосміськсуд засудив українського журналіста до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство (ст. 276 КК РФ). 12 вересня Верховний суд Росії визнав вирок законним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики