Цензор.НЕТ

01.10.18 19:23

Чепіга-"Боширов" допомагав вивозити з України Януковича, за що отримав звання Героя Росії, - журналіст-розслідувач Канєв

Полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга ("Руслан Боширов"), якого Велика Британія підозрює в отруєнні екс-агента російської розвідки Сергія Скрипаля, очолював операцію з вивезення в Росію екс-президента України Віктора Януковича.

Чепіга-"Боширов" допомагав вивозити з України Януковича, за що отримав звання Героя Росії, - журналіст-розслідувач Канєв

Як передає Цензор.НЕТ, про це Громадському ТБ заявив колишній журналіст "Центру управління розслідуваннями" Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat щодо підозрюваних в отруєнні Скрипаля.

"Чепіга-Боширов брав участь в евакуації Януковича в Росію. Принаймні про це свідчать мої джерела. Він зі своїм підрозділом спецназу прибув до резиденції Януковича - Межигір'я. Був там, охороняв його. Звідти вони транспортували його до Криму в Росію", - розповів журналіст.

За інформацією Канєва, саме за цю спецоперацію Чепіга отримав звання "Героя Росії".

Розслідувач розповів, що також звання "Героя Росії" за евакуацію Януковича з України отримав Олексій Дюмін - колишній охоронець Путіна.

"Потім цей Дюмін був у міністерстві оборони, а нині - він губернатор Тульської області. Про Дюміна всі говорять, що він наступник Путіна. Так само мені відомо, що за евакуацію Януковича отримали нагороду також люди, які в подальшому склали кістяк ПВК "Вагнера" , - заявив Канєв.

Журналіст пообіцяв, що днями опублікує детальне розслідування за фактами участі Чепіги-"Боширова" в спецоперації з евакуації Януковича з України.

Громадське ТБ звернулося до учасників процесу у справі Януковича

Адвокат Януковича Олександр Горошинський, який нещодавно вступив у справу, на запитання Громадського ТБ, про те, чи допомагали в евакуації Януковича російські спецназівці, відповів, що йому такі обставини невідомі.

Також захисникові невідомі прізвища Чепіга чи Боширов.

"Я це питання не вивчав, у матеріалах справи, які надав суд цього немає, я не прочитав щоправда ще всі матеріали, але в тих, що я прочитав - я цього не знайшов", - сказав адвокат.

Прокурор у справі про держзраду Януковича Руслан Кравченко заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати участь Чепіги-"Боширова" в евакуації екс-президента, тому що слідству невідомо, хто з російської сторони брав участь у цій операції.

Віталій Сердюк, ще один адвокат Януковича, заявив Громадському, що він "повністю спростовує" участь агентів ГРУ в евакуації. За його словами, коли Янукович був під Мелітополем, начальник його охорони Костянтин Кобзар подзвонив черговому Федеральної служби охорони (ФСО) Росії, після чого за екс-президентом прилетіли вертольоти. Захисник впевнений, що цю операцію організувала ФСО.

Водночас Сердюк не зміг сказати, які самі чиновники ФСО організували перевезення Януковича.

З опублікованої 26 вересня третьої частини розслідування Bellingcat та The Insider відомо, що справжнє ім'я Руслана Боширова, якого звинувачують в отруєнні Скрипалів, - Анатолій Чепіга. Він - полковник ГРУ, народився 5 квітня 1979 року в селі Миколаївка в Амурській області, з відзнакою закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище і пішов служити в 14-ту бригаду спецпризначення ГРУ. Чепіга тричі був у відрядженні в Чечні, підрозділ, у якому він служив, також було помічено поряд з українським кордоном у 2014 році. The Insider і Bellingcat повідомили, що встановили особу одного з отруйників Сергія Скрипаля. За їхніми даними, "Руслан Боширов" - це полковник ГРУ, герой Росії Анатолій Чепіга.

Журналістам вдалося побувати у селі, де тривалий час жив Чепіга. Односельці впізнали його і розповіли, що він давно "на секретній службі".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики