Прокуратура не підтверджує, що Януковича з Межигір'я вивозив Чепіга (Боширов). Про росіян у Межигір'ї не згадували і на суді

10928 25
Прокуратура не підтверджує, що Януковича з Межигір'я вивозив Чепіга (Боширов). Про росіян у Межигір'ї не згадували і на суді

У Головної військової прокуратури України поки немає підтвердженої інформації про те, що колишнього Президента Віктора Януковича в лютому 2014 року із Межигір'я в Росію вивозив полковник Головного розвідувального управління РФ Анатолій Чепіга ("Руслан Боширов").

Про це Цензор.НЕТ повідомив прокурор Максим Крим, який веде справу про держзраду Віктора Януковича.

Раніше в інтерв'ю Громадському ТБ колишній журналіст "Центру управління розслідуваннями" Сергій Канєв заявив, що Чепіга брав участь в операції з вивезення Януковича в РФ, за що й отримав звання "Героя Росії". Також, за словами Канєва, в операції брали участь й інші російські військові, а також ті, хто потім були в складі ПВК "Вагнер".

"Ми досліджували обставини держзради Януковича. У нас немає на даний момент підтвердженої інформації про те, хто з російських військових був причетний до операції з організації втечі колишнього президента. Тому ми на даний момент не можемо ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію", - сказав Цензор.НЕТ військовий прокурор Максим Крим.

Крім того, автор Цензор.НЕТ Ірина Ромалійська, яка веде онлайн трансляції засідань у справі про держзраду, стверджує, що жоден із допитаних свідків на суді не говорили про те, що в Межигір'ї були росіяни.

"На суді ми заслухали кількох охоронців Януковича - і тих, хто втік із ним у Росію, і тих, хто залишився в Україні і далі охороняє вже нового Президента. Жоден із них не говорив про те, що в Межигір'ї під час втечі Януковича були росіяни. Російський спецназ з'явився в розповідях лише в моменті, коли Янукович уже виїхав із дачі Ахметова в Донецьку. Тоді, за словами охоронців, десь у полях між Мелітополем та Бердянськом Запорізької області Януковича і свиту забрали російські спецназівці на вертольотах. Можливо, Канєв має на увазі цей епізод. Але - про те, що росіяни були в Межигір'ї не йшлося жодного разу", - заявила Ромалійська.

З опублікованої 26 вересня третьої частини розслідування Bellingcat та The Insider відомо, що справжнє ім'я Руслана Боширова, якого звинувачують в отруєнні Скрипалів, - Анатолій Чепіга. Він - полковник ГРУ, народився 5 квітня 1979 року в селі Миколаївка в Амурській області, з відзнакою закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище і пішов служити в 14-ту бригаду спецпризначення ГРУ. Чепіга тричі був у відрядженні в Чечні, підрозділ, у якому він служив, також було помічено поряд з українським кордоном у 2014 році. The Insider і Bellingcat повідомили, що встановили особу одного з отруйників Сергія Скрипаля. За їхніми даними, "Руслан Боширов" - це полковник ГРУ, герой Росії Анатолій Чепіга.

Журналістам вдалося побувати у селі, де тривалий час жив Чепіга. Односельці впізнали його і розповіли, що він давно "на секретній службі".

Топ коментарі
+8 Володимир Мик
Матиос - бывший работник администрации преступника Януковича, теперь на службе у преступника Порошенко...
Поэтому ничего удивительного в этом нет.
показати весь коментар
01.10.2018 19:42
+6 Nikos KGB
Матиос начал шефа отбеливать....
показати весь коментар
01.10.2018 19:40
+4 Дон Серхио
В субботу 29 сентября кацапы транслировали целый день фильм покушение на Президента и не скрывали, что именно они вывезли Овоща из Донецка в Крым, а потом и в кацапию. А то, что наши дуркуют, оно понятно. Ну кто подтвердит , что отдали Овоща кацапам.
показати весь коментар
01.10.2018 21:24