Цензор.НЕТ

01.10.18 22:00

Податківці ліквідували схему заниження митної вартості імпорту і забезпечили сплату до бюджету понад 52 млн грн

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС ліквідували схему ввезення на митну територію України товарів із заниженням митної вартості та забезпечили сплату до бюджету понад 52 млн грн митних платежів.

Податківці ліквідували схему заниження митної вартості імпорту і забезпечили сплату до бюджету понад 52 млн грн

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ДФС.

У рамках проведення операції "Рубіж-2018" і розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст.212, ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст.191 КК України була встановлена ​​група осіб, які займалися незаконною діяльністю, пов'язаною з імпортом на митну територію України товарів із заниженням митної вартості через підконтрольні фіктивні компанії.

За результатами вжитих заходів в одній із таких компаній вилучено, заарештовано і передано на відповідальне зберігання вантаж вартістю понад 154 млн грн.

Крім того, було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191, одному з організаторів згаданої схеми.

Також під час досудового розслідування кримінального провадження було встановлено низку інших фіктивних підприємств, через які організатори здійснювали незаконний імпорт товарів. Ці компанії зареєстровані в Києві, займаються неспеціалізованою оптовою торгівлею і мають одного директора і головного бухгалтера, які, у свою чергу, зареєстровані на непідконтрольній території в місті Горлівка Донецької області і, згідно з отриманою інформацією, на підконтрольну територію України не в'їжджали. При цьому, як встановили правоохоронці, у підприємств відсутні наймані працівники. Ці факти свідчать про неможливість здійснення господарської діяльності.

Незважаючи на це, на момент отримання цієї інформації на території Одеської митниці здійснювалося митне оформлення вантажу в 27 контейнерах, який, згідно з вантажною митною декларацією, переміщався на адресу цих фіктивних підприємств.

З метою запобігання заниження кількості товару і його вартості, а також запобігання завданню державі збитків у вигляді несплати митних платежів, співробітники податкової міліції спільно з працівниками Одеської митниці ДФС здійснили огляд товарно-матеріальних цінностей, які були в цих контейнерах і переміщалися на адресу компаній-фігурантів.

За результатами вжитих заходів було забезпечено сплату до бюджету згаданими компаніями понад 52 млн грн митних платежів і ліквідовано схему імпорту товарів із заниженням митної вартості.

Триває слідство.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики