Цензор.НЕТ

03.10.18 08:40

США готові знищити заборонені договором російські ракети

Росія має припинити розробку забороненої ракетної системи, в іншому випадку США спробують знищити її до того, як вона почне функціонувати

США готові знищити заборонені договором російські ракети

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Голос Америки", про це заявила у вівторок посол США в НАТО Кей Бейлі Гатчінсон.

Сполучені Штати вважають, що Росія розробляє ракетну систему наземного базування в порушення договору часів холодної війни, що може дозволити Москві завдати ядерний удар по Європі в мінімальні терміни, однак Москва неодноразово заперечувала такі порушення.

За словами Гатчінсон, Вашингтон як і раніше націлений на дипломатичне вирішення, проте готовий розглянути можливість військового удару, якщо Росія продовжить розробляти ракетну систему середньої дальності.

"У такому випадку ми розглядатимемо можливості ліквідувати (російську) ракету, яка здатна завдати удару по будь-якій із наших країн", - заявила вона на прес-конференції.

"Контрзаходи (з боку США) матимуть на увазі знищення ракет, що розробляються Росією в порушення договору. Вони попереджені", - додала Гатчінсон.

Пізніше в своєму Твіттері посол Бейлі Гатчінсон пояснила, що вона не мала на увазі завдання превентивного удару по Росії з метою знищення ракет і що її позиція полягає в тому, що Москва має повернутися до дотримання Договору про ліквідацію РСМД, в іншому випадку країни НАТО будуть змушені вжити додаткові дії для гарантування своєї безпеки. Нинішні порушення договору російською стороною Гатчінсон назвала неприйнятними.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики