Цензор.НЕТ

03.10.18 12:36

Соратника Кернеса звинувачують у роботі на ФСБ, – ЗМІ

Служба безпеки України викрила голову однієї з районних державних адміністрацій Харківської області, котрий був завербований ФСБ Росії.

Про це під час брифінгу у Києві сьогодні, 3 жовтня, заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, передає Depo.Харків. За даними видання, йдеться про голову Холодногірської районної адміністрації міста Харкова Максима Мусєєва.

За словами Кононенка, СБУ підозрюваний під час перебування у 2015 році на територію тимчасово окупованого Криму був завербований ФСБ Росії.

За даними спецсужби, зустрічі із кураторами харківський чиновник проводив як на території Росії, "незважаючи на те, що мав допуск до держтаємниці за формою "три", так і на території третіх країн. Використовувалися опосередковані канали зв'язку – електронна пошта, видані кураторами мобільні телефони зі спеціальними мобільними додатками.

"За ініціативою чиновника у Харкові була створена альтернативна організація ветеранів АТО, які замість допомоги ветеранам займалася здирництвом і збором інформації, яка має військовий та мобілізаційний характер. Так їм вдалося зібрати списки учасників АТО, як діючих, так і ветеранів, які були передані зловмиснику і ним російській стороні", – сказав представник СБУ.

Він підкреслив, що експертиза встановила, що зібрані зловмисниками матеріали містять службову інформацію, передача якої спецслужбам Росії завдає істотної шкоди безпеці України. Крім того, задокументований факт наявності у харківського чиновника подвійного громадянства.

"20 лютого 2015 року він на території тимчасово окупованого Криму отримав внутрішній паспорт громадина Росії, який 12 квітня 2016 року Управління з питань міграції ГУ МВС Росії по місту Москва замінило на паспорт іншої серії. 4 лютого 2016 року він був документований для виїзду за кордон", – сказав представник СБУ.

Він додав, що харківському чиновнику повідомлено про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України та планується оголошення його у розшук у зв'язку із тим, що він переховується на території Росії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики