Цензор.НЕТ

03.10.18 15:15

Сійярто пообіцяв змінити назву "уповноваженого у справах Закарпаття", - Клімкін

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час останньої зустрічі знову пообіцяв змінити назву урядового уповноваженого з питань розвитку Закарпаття.

Сійярто пообіцяв змінити назву "уповноваженого у справах Закарпаття", - Клімкін

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав у середу на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Молдови Тудором Уляновскі в Києві.

"Зустріч у Нью-Йорку тривала більше години... Ми обговорювали не тільки цей випадок у консульстві (в Береговому – ред.). Пам'ятаєте, з серпня питання зміни назви їх уповноваженого. До речі, і ми отримали ще раз підтвердження, що все ж таки вони змінять цю назву", - сказав Клімкін.

Він додав, що під час зустрічі також обговорювався загальний контекст того, що Угорщина робить на Закарпатті.

"Є дуже багато питань. І ми маємо, по-перше, подивитися на це комплексно, а по-друге, саме ми маємо перехопити ініціативу на Закарпатті", - наголосив Клімкін.

Нагадаємо, 19 вересня в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді видавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком і пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

24 вересня в Будапешті пообіцяли, що, якщо Київ зважиться вислати угорського консула, Угорщина відповість на це аналогічними заходами і вишле українського дипломата.

Геннадій Москаль заявив, що, на його думку, відео подій в консульстві Берегового зняв прикордонник. Також глава Закарпатської ОДА висловив припущення, що скоро може виникнути аналогічна проблема з роздачею паспортів Чехії. За його словами, навіть після приходу радянської влади в 1944 році місцеві жителі зберегли паспорти й Угорщині, і Чехословаччини. Москаль вважає що, та ж Угорщина не "надає" своє громадянство, а "повертає" його етнічним угорцям за спадковим ознакою.

28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом видачі угорських паспортів справу про державну зраду.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики