Цензор.НЕТ

03.10.18 20:58

Збройний конфлікт на Донбасі підтримується Росією, - канцлер Австрії Курц

Збройний конфлікт на сході України підтримується Росією.

Збройний конфлікт на Донбасі підтримується Росією, - канцлер Австрії Курц

Про це заявив федеральний канцлер Австрії Курц на прес-конференції у Відні перед поїздкою на переговори з президентом РФ Володимиром Путіним у Санкт-Петербург, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Росія - одна з найбільших країн світу, "супердержава". І це країна, з якою є збройний конфлікт. Чи, правильніше кажучи, збройний конфлікт на сході України, який підтримується Росією. Також анексія Криму, яка суперечить міжнародному праву", - сказав він.

Федеральний канцлер наголосив, що Австрія засуджує дії РФ, які суперечать міжнародному праву, і саме тому підтримала в червні продовження санкцій ЄС проти Росії.

"Вирішальним є те, яка позиція займається. І наша позиція є чіткою: санкції були продовжені в червні. І якби Австрія не голосувала на їх підтримку, то цих санкцій не було б. Дії Росії, які суперечать міжнародному праву, підлягають не просто засудженню, а є неприйнятними", - наголосив Курц.

Водночас він зазначив, що статус-кво не має залишатися таким постійно і потрібно шукати шляхи "зняття напруги" та врегулювання конфлікту на Донбасі.

"Наша мета - зняти напругу, яка існує між Європою та Росією. Ми закликаємо російську сторону припинити дії, які порушують міжнародне право, ми бажаємо покращення ситуації для людей на сході України, цей конфлікт має, врешті-решт, завершитися. І ми маємо чітку позицію на європейській арені, яка не змінюється. Водночас необхідно шукати діалог та контакти, оскільки у довгостроковій перспективі мир на нашому континенті може бути лише з Росією, а не проти Росії", - додав Курц.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики