Цензор.НЕТ

04.10.18 21:53

Києву слід прискорити реформи, зростання ВВП і відновити співпрацю з МВФ, - Світовий банк

Теперішньої швидкості росту економіки не вистачить на розплату з боргами і фінансування всіх бюджетних витрат, вважають експерти.

Києву слід прискорити реформи, зростання ВВП і відновити співпрацю з МВФ, - Світовий банк

Для того, щоб розрахуватися за всіма боргами і забезпечити фінансування бюджетних витрат, Україна має прискорити темпи економічного зростання. До таких висновків прийшли експерти Світового банку, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на українську службу "Бі-бі-сі".

За оцінками Світового банку, до кінця року ВВП України зросте на 3,3%. У 2019 році очікується зростання на 3,5%, а в 2020 на 4%.

Але ці прогнози справдяться, тільки якщо Україна зуміє впоратися з низкою викликів. За словами директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, ціни на продукти, які Україна завозить з-за кордону, насамперед на енергоносії, зросли. А ціни на товари, які ми поставляємо за кордон, впали.

Крім цього, Україна увійшла в період великих боргових виплат. Тільки до кінця цього року нам потрібно 3,7 млрд доларів на виплану внутрішніх і зовнішніх боргів. Наступного року на оплату боргів має піти близько 7,7 млрд доларів - це 6% ВВП країни. Ще майже 3 млрд потрібно, щоб покрити дефіцит бюджету.

В таких умовах Києву критично важливо якомога швидше відновити співпрацю з МВФ, вважає Сату Кахконен. "У теперішніх обставинах це термінова необхідність. Ми сподіваємося, що це питання тижнів. Але напевно не знаємо, адже це справа українського уряду", - говорить Кахконен.

Якщо домовитися з МВФ не вдасться, то Україну чекає "не таке світле майбутнє", говорить провідний економіст Світового банку Фарук Кхан. Темпи зростання можуть впасти до 2%.

"Виклики надто серйозні. Україні потрібно 5,8% тільки для того, щоб розплатитися з попередніми боргами. Ще більш ніж 2% потрібно, щоб покрити дефіцит бюджету. Україна не може мобілізувати такий обсяг коштів без співпраці з МВФ", - вважає Кхан.

Нагадаємо, з липня 2017 року Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправданим.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики