Цензор.НЕТ

04.10.18 22:50

В'язня Кремля Сущенка перед етапуванням у колонію відвідали дружина і дочка

Журналіст також написав листа, адресованого всім українцям.

В'язня Кремля Сущенка перед етапуванням у колонію відвідали дружина і дочка

Українського журналіста Романа Сущенка, засудженого в Росії за вигаданим обвинуваченням у шпигунстві, в московському СІЗО відвідали дружина і дочка. Про це у Твіттері повідомив громадський захисник Сущенка Марк Фейгін, інформує Цензор.НЕТ.

"Сьогодні Сущенка у в'язниці "Лефортово" в Москві відвідали дружина і дочка. Я вже в Києві", - написав Фейгін.

Він зазначив, що 5 жовтня в Києві буде відкрито виставку малюнків Сущенка.

Крім того, адвокат опублікував звернення, яке Сущенко адресував усім українцям.

Вязня Кремля Сущенка перед етапуванням у колонію відвідали дружина і дочка 01

"Промайнули два роки ув'язнення. Я вам надзвичайно вдячний за вашу солідарність, допомогу, підтримку та участь. Жодного разу не сумнівався у щирості таких колективних дій. Сподіваюся, ви й надалі продовжите підтримувати мене, мою родину та справедливість. Вірю у щасливе розв'язання ситуації, в якій опинився. Постійно відчував підтримку української влади, нашої держави, президента, громадської спільноти та простих людей. Низький уклін Вам! До зустрічі в Києві!", - йдеться в листі.

Як повідомляв раніше громадський захисник Сущенка Марк Фейгін, етапування його підзахисного можливе у будь-який день починаючи з наступного понеділка.

Нагадаємо, Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Протягом двох днів після арешту ніхто не знав про долю журналіста, йому не давали зв'язатися ні з дружиною, ні з адвокатом, ні з представниками українського посольства в РФ. Пізніше члени Громадської спостережної комісії Москви випадково виявили його в слідчому ізоляторі ФСБ "Лефортово" під час інспекційного візиту. На той момент Лефортовський районний суд Москви вже заарештував українця на два місяці.

7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення в "шпигунстві" за статтею 276 КК РФ, яка передбачає покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є працівником Головного управління розвідки Міноборони України і нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що є державною таємницею". У ГУР Міноборони це спростували. Сам журналіст відкидає звинувачення ФСБ РФ і не визнає своєї провини.

Пізніше захисника Сущенка Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката. Він представляє Сущенка тільки як громадський захисник.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив українського журналіста до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство (ст. 276 КК РФ). 12 вересня Верховний суд Росії визнав вирок законним.

МЗС України висловив протест, вимагаючи від РФ негайно скасувати незаконний вирок у справі Сущенка та забезпечити його звільнення і повернення в Україну.

До цих закликів приєдналися і міжнародні організації, такі як ЄС, ОБСЄ, Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ / EFG) та ін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики