Цензор.НЕТ

05.10.18 08:18

МЗС Угорщини обговорить із послом США ситуацію з українсько-угорськими відносинами, - Сійярто

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто має намір зустрітися з послом США Девідом Корнштейном із приводу українсько-угорського конфлікту.

МЗС Угорщини обговорить із послом США ситуацію з українсько-угорськими відносинами, - Сійярто

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.

Сійярто вважає, що така розмова необхідна через позицію Сполучених Штатів, які закликали Угорщину не блокувати співпрацю України та НАТО через розбіжності Будапешта та Києва щодо українського закону про освіту.

"Ми очікуємо солідарності США", - сказав Сійярто.

Нагадуємо, раніше посол США в НАТО Кей Бейлі Гатчінсон закликала Угорщину припинити перешкоджати співпраці Альянсу з Україною.

Нагадаємо, 19 вересня в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді видавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком і пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

24 вересня в Будапешті пообіцяли, що, якщо Київ зважиться вислати угорського консула, Угорщина відповість на це аналогічними заходами і вишле українського дипломата.

28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом видачі угорських паспортів справу про державну зраду.

4 жовтня послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню було вручено ноту про те, що консула Угорщини в м. Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон грата і він має залишити територію України протягом 72 годин.

Пізніше Міністерство закордонних справ Угорщини дало українському консулу 72 години для того, щоб залишити угорську територію у відповідь на аналогічний крок Києва.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики