Цензор.НЕТ

05.10.18 18:10

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр

Сьогодні у Петриківці Дніпропетровської області Перша Леді Марина Порошенко і голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами.

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр 01

Інклюзивно-ресурсний центр за проектом Дніпропетровської ОДА облаштований у приміщенні колишніх майстерень Петриківської школи. Тут створили всі необхідні умови для того, аби особливі діти не відчували ніяких обмежень. На вході до центру встановлені пандуси, широкі двері, всередині немає порогів, у вбиральнях є перила і "кнопки виклику". Сам центр став яскравим життєрадісним простором.

У центрі є зони для індивідуальних і групових занять. У ресурсній кімнаті діти отримуватимуть побутові навички і будуть грати у розвиваючі ігри. Покращувати фізичний стан вони зможуть в залі лікувальної фізкультури, де розміщено інтерактивну підлогу.

"Проектор на стелі показує зображення на підлогу. Коли дитина торкається віртуального килима, він ніби оживає - змінюється зображення, з'являються звукові ефекти. Дитина може зіграти в м'яч на футбольному полі або пройтися берегом моря, слухаючи шум води - всього доступні більше 90 сюжетів. За допомогою інтерактивної підлоги діти будуть розвивати логіку, вчити нові слова або вчитися рахувати", - розповіла директор інклюзивної-ресурсного центру Наталія Шевченко.

В інклюзивно-ресурсному центрі навчатимуться діти від 2 до 18 років. Для них також передбачена індивідуальна програма занять з психологом і логопедом.

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр 02

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр 03

"Дніпропетровська область одна з перших приєдналася до нашого проекту інклюзивної освіти в Україні. За цей час вона показала вражаючі результати. У регіоні вже відкрито 255 інклюзивних шкіл, в яких навчаються 800 дітей з особливими потребами. Розуміємо, що це не просто слова, а реальні зміни. Сьогодні ми відкрили 22-й інклюзивного-ресурсний центр в області. І найбільша подяка за це - щасливі очі дітей та їхніх батьків. Думаю, це додає їм упевненості в майбутньому їх дітей", - сказала Марина Порошенко.

"Зараз у школах Дніпропетровщини вчиться втричі більше особливих дітей, ніж три роки тому. Цей результат надихає нас на втілення нових інклюзивних проектів, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. - Ми кардинально міняємо школи по всій області - робимо їх безбар'єрними, оснащуємо пандусами та підйомниками. А ще відкриваємо медіатеки і ресурсні кімнати - зараз в регіоні їх уже 120".

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр 04

Валентин Резніченко і Юрій Голик

"Перший інклюзивно-ресурсний центр в Україні ми відкрили у 2017 році на базі Солонянської школи. Зараз створюємо такі по всій області, - повідомив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. - Вони покликані допомогти особливим дітям соціалізуватися. Адже дуже важливо, щоб вони не відчували себе забутими, спілкувалися, вели звичайне життя, незважаючи на проблеми зі здоров'ям".

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр 05

Створення в Дніпропетровській області освітнього середовища для особливих дітей - частина соціальної програми глави Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики