Цензор.НЕТ

07.10.18 14:42

Новий Дисциплінарний статут Нацполіції набув чинності

Закон України "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України", підписаний Президентом України Петром Порошенком 4 липня, відсьогодні набув чинності.

Новий Дисциплінарний статут Нацполіції набув чинності

Про це повідомляється на сайті Нацполіції, інформує Цензор.НЕТ.

Закон визначає повноваження поліцейських і їхніх керівників, види заохочень, дисциплінарних стягнень. Крім того, визначено порядок застосування дисциплінарних стягнень та їхнє оскарження.

Статут передбачає кілька нововведень. Зокрема, це стосується проведення службового розслідування.

Відтак відповідно до ст. 15 цього закону, проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії. У складі дисциплінарних комісій можуть також бути представники громадськості, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.

Згідно зі ст. 18 (забезпечення поліцейському права на захист), під час проведення службового розслідування поліцейський має право на захист, що полягає в можливості надавати письмові пояснення щодо обставин вчинення дисциплінарного проступку і доведення правомірності своїх дій.

Поліцейський також має право користуватися юридичною допомогою. Зокрема, представником поліцейського може бути адвокат, повноваження якого підтверджені копією свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордером і копією договору з представником.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики