Цензор.НЕТ

08.10.18 13:32

САП передала в суд обвинувальний акт у справі Розенблата-Полякова

Обвинувальний акт у так званій бурштиновій справі, в якій фігурують двоє народних депутатів України (Максим Поляков (НФ) і Борислав Розенблат (позафракційний)) і ще четверо осіб, відправлено на розгляд до суду. Підозрювані обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи (ч. 4 ст. 368 КК України) та зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

САП передала в суд обвинувальний акт у справі Розенблата-Полякова

Про це йдеться в заяві Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає Цензор.НЕТ.

"З приводу заяв народних обранців у так званій "бурштиновій справі" про те, що їм не вручали обвинувального акту з реєстром матеріалів досудового розслідування вважаємо за необхідне повідомити таке. Обвинувальний акт у зазначеному провадженні затверджений 27.08.2018. Як і інші підозрювані народні депутати неодноразово викликались до прокурора для вручення їм обвинувального акту з додатками. При цьому виклики здійснювались завчасно як поштовим зв’язком повістками, так і з допомогою телефонного зв’язку, sms-повідомлень та різних месенджерів (whatsapp, viber, telegram). Натомість замість зайняття конструктивної позиції щодо отримання вказаних документів і захищатися відповідно до чинного процесуального закону у суді, сторона захисту обрала тактику затягування процесу з тим, щоб прокурор не зміг направити обвинувальний акт до суду. Показово, що у завчасно визначені дні виклику всі підозрювані або ж раптово захворіли, або ж у їхніх захисників виникли невідкладні судові процеси. Депутати ж надавали перевагу виступу Президента України у Верховній Раді України, хоча після вказаного виступу було ще достатньо часу для того, щоб прибути до прокурора на 5 хвилин для одержання документів. Водночас, безпосередньо подаючи до САП ГПУ різного роду заяви та клопотання, депутати відмовилися отримувати обвинувальний акт, а Поляков М.А. ще й повістку про виклик, мотивуючи це тим, що справа до суду не дійде", - заявили в САП.

"У зв’язку з цим прокурором та детективами здійснено виїзди за місцем роботи і проживання підозрюваних з метою вручити обвинувальний акт, проте лише один з них фізично його одержав – решта відмовилась, про що у присутності понятих зазначено у відповідних розписках, а також указані факти зафіксовані з допомогою відеозйомки. Слід зауважити, що процесуальний закон зобов’язує прокурора вручити стороні захисту, зокрема підозрюваним, обвинувальний акт перед направленням його до суду, проте останнім не надано права його неотримувати. У зв’язку з тим, що кожному з підозрюваних стороною обвинувачення запропоновано отримати обвинувальний акт і надати про це розписку прокурору, однак ними цього зроблено не було, що зафіксовано належним чином, 5 жовтня 2018 року прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обвинувальний акт скеровано до суду. Провадження стосується двох народних депутатів України та ще чотирьох осіб, які обвинувачуються в отриманні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи (ч. 4 ст. 368 КК України) та зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України)", - резюмували в САП.

САП передала в суд обвинувальний акт у справі Розенблата-Полякова 01

Нагадаємо, 19 червня НАБУ затримало охоронця нардепа Розенблата із сумкою, де було $ 200 тисяч. Депутат назвав це "провокацією". На прес-конференції голова НАБУ Ситник заявив:"Подання на зняття недоторканності з Розенблата і Полякова готове". Також він зазначив, щоНАБУ і САП оголосили про підозру 3 депутатам, 2 охоронцям нардепів і 1 помічникові в одержанні $ 300 тис. хабара.

11 липня Верховна Рада надала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата, які є фігурантами справи щодо отримання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії видобувати бурштин в Україні.

Як відомо, 18 липня суд призначив Розенблату заставу в 7 млн грн, а також зобов'язав носити електронний браслет, здати закордонний паспорт, без дозволу не виїжджати з Києва та Житомира, не змінювати місця проживання без повідомлення правоохоронних органів, прибувати на виклики правоохоронних органів, утриматися від спілкування з іншими фігурантами справи.

Нардеп Максим Поляков підозрюється в отриманні за посередництва помічниці 7500 $ хабара за внесення змін до законодавства в інтересах бурштинового бізнесу. За рішенням суду, Поляков вніс 304 тис. грн застави, а також зобов'язаний здати закордонний паспорт і носити електронний браслет. Як відомо, Поляков не здав паспорт і відмовився носити браслет, у зв'язку з чим прокуратура порушує клопотання про стягнення застави на користь держави.

Крім того, підозрюваною у справі є помічниця депутата Тетяна Любонько. Вона вийшла із СІЗО під заставу в 160 тис. грн.

За інформацією НАБУ, загальна сума хабарів за зміни законів в інтересах бурштинового бізнесу становила 311 тис. доларів.

Максим Поляков звернувся до першого заступника Комітету з питань регламенту та організації діяльності Верховної Ради Павла Пинзеника із заявою, у якій повідомляє про "обурливі результати досудового розслідування в кримінальному провадженні", у рамках якого 11 липня 2017 Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності . Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук відкрив справу проти детективів Національного антикорупційного бюро України за фальсифікацію у справі народного депутата Максима Полякова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики