Цензор.НЕТ

08.10.18 19:41

Хакери ГРУ не раз атакували латвійські держструктури і ЗМІ, - Бюро із захисту Конституції Латвії

Метою атак було шпигунство. Віруси маскували під вітальні листівки.

Хакери ГРУ не раз атакували латвійські держструктури і ЗМІ, - Бюро із захисту Конституції Латвії

Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генштабу Збройних сил РФ останніми роками з метою шпигунства неодноразово здійснювало атаки на латвійські державні структури. Про це журналістам заявили в Бюро із захисту Сатверсме (Конституції, БЗС) Латвії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"ГРУ є однією з найактивніших іноземних спецслужб, яка дедалі інтенсивніше розгортає роботу проти західних країн, включно з Латвією", - вважає БЗС.

Та сама група хакерів російської військової розвідки, яка здійснила атаки на Організацію із заборони хімічної зброї, Всесвітнє антидопінгове агентство і малайзійські структури, які розслідують загибель літака рейсу "MH17", останніми роками кілька разів здійснювала атаки і в латвійському кіберпросторі, стверджують у БЗС.

За інформацією латвійської спецслужби, деякі атаки були спрямовані проти приватних компаній, включно зі ЗМІ. Їхня суть - проникнути в інформаційну систему, непомітно діяти в ній й отримувати дані, наприклад, регулярно отримувати доступ до листування електронною поштою та оброблених на робочій станції документів.

Як пояснили в БЗС, ГРУ, щоб інфікувати систему шпигунською програмою, широко використовує відправку помилкового електронного повідомлення, складеного так, щоб зацікавити одержувача і спонукати його відкрити лист, яке заражає його комп'ютер вірусом. Так, атака на декількох адресатів у латвійських держструктурах була здійснена наприкінці 2016 року, коли вірус був замаскований під різдвяне привітання.

Однак політично мотивованих кібератак, які могли б уплинути на результати виборів 13-го Сейму, БЗС не зафіксувало.

Нагадаємо, 6 жовтня невідомі зламали латвійську національну соцмережу. Під час спроби увійти в акаунт користувача зустрічали прапор Росії, портрет Путіна і текст про те, що "кордон Росії не закінчується ніде".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики