Цензор.НЕТ

08.10.18 20:52

Трибунал ООН у червні 2019 року вирішуватиме, чи розглядати позов України проти Росії, - Зеркаль

Йдеться про право України користуватися континентальним шельфом біля кримських берегів.

Трибунал ООН у червні 2019 року вирішуватиме, чи розглядати позов України проти Росії, - Зеркаль

Міжнародний трибунал ООН із морського права в червні 2019 року почне слухання про правові підстави розглядати позов України до Росії за порушення нею Конвенції з морського права, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Про це заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль повідомила на конференції "Український тиждень", яка проходить у Лондоні (Велика Британія). "Наступного року в червні у нас вже проходитимуть слухання щодо юрисдикції Конвенції з морського права", - сказала Зеркаль.

Також вона зазначила, що Україна пройшла довгий шлях, провівши всі необхідні консультації та досудові процедури і надавши Міжнародному трибуналу меморандум "з усіма нашими вимогами і правовими позиціями".

"Я ніколи не очікувала, що це буде настільки складно - зібрати всі докази і направити цей меморандум в арбітраж", - заявила вона.

Нагадаємо, 14 вересня 2016 року Україна ініціювала спір з РФ щодо порушення нею Конвенції ООН із морського права.

Офіційний Київ готовий довести в арбітражі, що Росія зухвало порушує можливості України користуватися гарантованими правами у своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до Криму морських зонах, зокрема правом на природні ресурси континентального шельфу.

19 лютого 2018 року Україна подала в Міжнародний трибунал меморандум, який містить виклад усіх обставин, на які спирається позиція України, а також їхнє юридичне обґрунтування.

У травні цього року Росія представила в Міжнародний трибунал свої заперечення щодо юрисдикції цього інституту розглядати позов України проти РФ. Тому в серпні арбітраж вирішив розділити процес на дві складові - юрисдикційну і по суті.

У МЗС вважають необґрунтованими заперечення РФ щодо юрисдикції Арбітражу розглядати позов про порушення Росією Конвенції з морського права.

Раніше в МЗС заявили, що суд ООН понад рік виноситиме рішення про юрисдикцію розгляду позову України до РФ за порушення Конвенції з морського права.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики