Цензор.НЕТ

08.10.18 22:39

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів Мішкін "Петров" був на Майдані під час революції, - Belligcat

Під прізвищем "Петров" Мішкін часто виїжджав за межі Росії, зокрема в Україну.

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів Мішкін "Петров" був на Майдані під час революції, - Belligcat

За даними Belligcat, другий підозрюваний в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, полковник ГРУ Олександр Мішкін, був в Україні під час Майдану, в грудні 2013 року, повідомляє Цензор.НЕТ.

Розслідувачі в загальних рисах розкрили біографію ГРУ-шника.

Згідно з їхніми даними, Мішкін - військовий лікар у званні полковника або підполковника ГРУ. Він закінчив одну з російських елітних військово-медичних академій. Мішкіна готували до служби як лікаря в лавах військово-морських сил.

У Bellingcat вважають, що ГРУ завербувало Мішкіна ще під час навчання. У 2010 році він переїхав до Москви й отримав там ще один паспорт - вже на прізвище "Петров". Саме Олександром Петровим, "бізнесменом середньої руки", Мішкін представився під час інтерв'ю на пропагандистському російському каналі "Russia Today".

З 2011 по 2018 Мішкін часто залишав Росію, користуючись своїм новим прізвищем. Він бував у Придністров'ї і кілька разів - в Україні. За даними Bellingcat, востаннє спецагент відвідував нашу країну під час подій на Майдані, в грудні 2013 року. Що саме він тут робив - розслідувачі не повідомляють.

Повний звіт про біографію Мішкіна Belligcat обіцяє опублікувати завтра.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, 5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на життя Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері: Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила:"Підозрювані у справі є офіцерами ГРУ Генштабу РФ.

З опублікованої 26 вересня третьої частини розслідування Bellingcat та The Insider відомо, що справжнє ім'я Руслана Боширова, якого звинувачують в отруєнні Скрипалів, - Анатолій Чепіга. Він - полковник ГРУ, народився 5 квітня 1979 року в селі Миколаївка в Амурській області, з відзнакою закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище і пішов служити в 14-ту бригаду спецпризначення ГРУ. Чепіга тричі був у відрядженні в Чечні, підрозділ, у якому він служив, також було помічено поряд з українським кордоном у 2014 році. The Insider і Bellingcat повідомили, що встановили особу одного з отруйників Сергія Скрипаля. За їхніми даними, "Руслан Боширов" - це полковник ГРУ, герой Росії Анатолій Чепіга.

Журналістам вдалося побувати у селі, де тривалий час жив Чепіга. Односельці впізнали його і розповіли, що він давно "на секретній службі".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики