Цензор.НЕТ

09.10.18 13:12

Російський омбудсмен по Ямало-Ненецькому округу: "Жодної офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило. Він так і голодує"

Утримуваний Кремлем у заручниках український режисер Олег Сенцов, який перебуває у виправній колонії в Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ, ЯНАО) не припиняв голодування.

Російський омбудсмен по Ямало-Ненецькому округу: "Жодної офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило. Він так і голодує"

Про це ТАСС у вівторок повідомив уповноважений з прав людини в ЯНАО Анатолій Сак, передає Цензор.НЕТ.

Сенцов оголосив голодування 14 травня і відтоді перебував під наглядом лікарів. П'ятого жовтня заступник директора ФСВП РФ Валерій Максименко повідомив, що Сенцов нібито припинив голодування.

"Офіційно вам заявляю, жодної офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило. <...> Він ... так і голодує", - сказав Сак.

Він додав, що стан Сенцова "відносно задовільний". "Наступного разу я планую його відвідати в листопаді, раніше не поїду", - зазначив Сак.

Нагадаємо, ФСБ РФ затримала Сенцова в Криму навесні 2014 року, згодом його вивезли в Росію. У серпні 2015 року українського режисера засудили до 20 років ув'язнення за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалів партійних офісів.

Його утримують у колонії "Білий ведмідь" на Ямалі.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

28 вересня в прес-службі управління Федеральної служби виконання покарань РФ по Ямало-Ненецькому автономному окрузі повідомили, що Сенцова вивезли з колонії в міську лікарню на додаткове обстеження та отримання консультацій. З огляду на результати обстеження, Сенцову провели "корекцію лікування", запевнили в прес-службі. Також на сайті відомства було розміщено фото режисера.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що, в разі його продовження, до нього застосували б примусове харчування через його критичний стан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики