Цензор.НЕТ

10.10.18 16:45

Об'єднавчий Собор може відбутися через кілька тижнів після надання Томосу про автокефалію, - Євстратій (Зоря)

Від моменту надання Томосу про автокефалію Української Церкви до проведення Об'єднавчого Собору, на якому буде проголошено створення Помісної Церкви та обрано її предстоятеля, може пройти кілька тижнів.

Об'єднавчий Собор може відбутися через кілька тижнів після надання Томосу про автокефалію, - Євстратій (Зоря)

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії.

Архієпископ нагадав дорожню карту створення Помісної Церкви. Спершу надання Константинопольською патріархією Томосу, потім - проведення Об'єднавчого Собору архієреїв православних Церков в Україні. На цьому Соборі буде проголошено створення помісної Української Православної Церкви і буде обрано її предстоятеля.

"Я думаю, що після того, як з боку Константинопольського патріархату буде прийнято рішення, що Томос надається, технічно скликати Собор можна за кілька тижнів", - уточнив він.

Владика Євстратій зазначив, що помісна Церква буде складатися з кожного, хто звернувся до Вселенського патріарха з проханням про автокефалію.

"Це ієрархи Київського патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви і частина з Московського патріархату. Всі вони є представники Української Церкви, поки поділеної, і після отримання Томосу об'єднаються в єдину Українську Православну Церкву, а вже вона отримає Томос фізично. Тобто не можна сказати, що нізвідки з'явиться нова структура, але і не можна сказати, що якась одна з існуючих Церков отримає Томос".

На запитання, хто саме з ієрархів Московського Патріархату підтримав звернення про Томос і відповідно візьме участь у Соборі, архієпископ зазначив, що з них тільки двоє відкрито заявили про це - Митрополит Олександр і митрополит Софроній.

"Ніхто не оголошував, що звертався по Томос, і зрозуміло чому. Інакше Московський патріархат міг би піддати їх різного роду покараннями", - сказав Євстратій, додавши, що "коли прийде час, українське суспільство все побачить".

"Ми говоримо про утворення на підставі надання Томосу однієї Церкви - єдиної помісної Української Православної Церкви... Вона повинна називатися за аналогією з іншими помісними Церквами. Є Болгарська Православна Церква, Румунська Православна Церква", - сказав він.

За словами владики Євстратія, УПЦ Московського патріархату мусить мати іншу назву:

" Відповідно до канонів, помісна Церква - це одна-єдина Церква. Тому Церква Московського Патріархату повинна носити ту назву, яку їй визначено, - Російська Православна Церква в Україні. Називатися російською Церквою – це не соромно. Якщо вони соромляться цієї назви, то нехай прояснять, чому. А якщо не соромляться, тоді чому вони говорять, що Томос - це провокація?..

Це не від них залежить. Назва Церкви фіксується в статуті, а статут приймається на вимогу державного законодавства. У Верховній Раді другий рік лежить відповідний законопроект 5309 про назви релігійних організацій, центри яких знаходяться в країні-агресорі. Такі організації повинні у своїй назві відображати повну назву тієї Церкви, до якої вони належать. Все, більше немає жодних обмежень. Просто щоб вони називалися так, ким вони є насправді. А вимогу державного законодавства не можна не виконувати".

Повне інтерв'ю з архієпископом Євстратієм (Зорею) читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики