Цензор.НЕТ

10.10.18 17:16

Філарет є найкращою кандидатурою на посаду предстоятеля помісної Церкви. Він має найбільший авторитет серед діючих ієрархів, - Євстратій (Зоря)

Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет є найкращою кандидатурою на посаду предстоятеля єдиної помісної Церкви, яка буде створена після надання Томосу про автокефалію. Для УПЦ КП це є безсумнівним.

Філарет є найкращою кандидатурою на посаду предстоятеля помісної Церкви. Він має найбільший авторитет серед діючих ієрархів, - Євстратій (Зоря)

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії.

"Ми бачимо, що патріарх Філарет має найбільший суспільний авторитет серед діючих ієрархів в Україні. А з точки зору церковного керівництва і з точки зору життєвого досвіду кращої кандидатури немає. Тому ми від УПЦ КП висуватимемо патріарха Філарета як предстоятеля єдиної Церкви. Якщо будуть інші кандидатури, то вони можуть бути внесені на розгляд Собору, і якщо буде підтримка архієреїв, то ці кандидатури будуть винесені на голосування", - зазначив він.

На запитання, чи не розглядається можливість того, щоб помісну Церкву очолило нове обличчя, архієпископ сказав:

"Є таке українське прислів'я: "хай гірше, аби інше". Та й вибачте, але це не нова Церква! Українській Церкві понад тисячу років. І якби не праця патріарха Філарета, то можливо ми б говорили про Томос ще наступні сто років. Треба дивитися на речі реально. У мене запитання: кого можна запропонувати натомість? Якщо просто кого-небудь, то навіщо?

Тим більше Церква - це не партія, а боголюдський організм. Для нас як для віруючих важливо не те, що думаємо ми з приводу того, хто кращий патріарх. Для нас важливо те, що з цього приводу думає Господь. Господь благословляє працю патріарха Філарета і плоди його видно. Якби Бог не благословляв, то не була б Церква Київського Патріархату такою впливовою та авторитетною. Він є людиною, яка вже справді досягла патріаршого віку - через кілька місяців святкуватимемо 90-річчя патріарха Філарета. І в такому віці мати повну працездатність і повну ясність розуму - це дійсно дар Божий. Та хто ми такі, щоб суперечити Богу? Я переконаний: як тільки Господь вважатиме, що місія патріарха Філарета закінчилася, то покличе його до Себе".

Заяви, які виходять від ієрархів РПЦ, з приводу того, що Філарет для участі в Об'єднавчому Соборі нібито повинен буде "опуститися" до рівня митрополита, в якому він був у 1992 році, Євстратій назвав фантазіями.

"Це російські фантазії. Як то кажуть, російський ліберал закінчується там, де починається українське питання. І навіть якщо ми стикаємося з винятками, вони лише підтверджують правило. Якби ми слухали всі поради, які звучать із російської сторони, то у нас не було б ні Церкви, ні України".

Повне інтерв'ю з архієпископом Євстратієм (Зорею) читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики