Цензор.НЕТ

11.10.18 13:31

Питання про надання автокефалії не знято з порядку денного на Фанарі, - Євстратій (Зоря)

"Новина" про коментар Австрійського митрополита Арсенія про нібито відкладання Синодом Константинопольської патріархії питання про автокефалію Української церкви є неправдивою. Обговорення питання про автокефалію триває сьогодні, 11 жовтня.

Питання про надання автокефалії не знято з порядку денного на Фанарі, - Євстратій (Зоря)

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії.

Він навів як приклад анекдот про те, як ЗМІ здатні спотворити слова духовних осіб:

"Папа Римський прилітає до Парижа з візитом. Не встиг він стати ногою на французьку землю, як до нього підбігає журналіст з питанням: "Як Ви ставитеся до того, що в Парижі працюють борделі?" "Тут справді працюють борделі?" - здивовано перепитує Папа... Вранці газета виходить з величезним заголовком на першій шпальті: "Перші слова Папи Римського в Парижі: Тут працюють борделі?"

"Новина" про коментар Австрійського митрополита Арсенія про нібито відкладання питання автокефалії - втілення цього анекдоту. Бо його спитали зранку, до доповіді Екзархів і до того, як, власне, в Синоді розпочалося обговорення української теми (яке продовжиться ще й 11го жовтня). Тож митрополит ніяк не міг ДО РОЗГЛЯДУ питання ВЖЕ заявити ПРО РІШЕННЯ, що справу нібито "відклали". Але комусь не терпиться терміново зробити "першу шпальту із сенсаційним заголовком"...", - зазначив владика Євстратій.

Питання про надання автокефалії не знято з порядку денного на Фанарі, - Євстратій (Зоря) 01

Нагадаємо, вчора кілька ЗМІ поширили інформацію про те, що питання надання Україні автокефалії знято з порядку денного  Синоду Константинопольської патріархії. Про це журналістам нібито сказав Австрійський митрополит Арсеній.

Однак на Фанарі заявили, що рішення з українського питання оголосять сьогодні, 11 жовтня.

Раніше в інтерв'ю Цензор.НЕТ архієпископ Євстратій повідомив, що в Українській Православній Церкві Київського Патріархату сподіваються, що процес надання Томосу про автокефалію Україні буде завершено до кінця 2018 року.

"Ми не говоримо про конкретні дати. Це залежить не від нас. Єдиний повноважний орган, який може прийняти рішення про надання Томосу Українській церкві - це Синод Константинопольського Патріархату. Його засідання проходять регулярно раз на місяць. У жовтні - 9-11 числа. Наступне - у другій половині листопада. Тому, якщо Константинопольський патріархат готовий до того, щоб прийняти таке рішення, то воно буде прийнято на цій сесії. Якщо ні - то на якійсь із наступних. Є підстави сподіватися, що весь процес буде завершений до кінця року", - пояснив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики