Цензор.НЕТ

12.10.18 08:44

Начальника пожежної охорони арсеналу в Калинівці не було покарано за недбалість через закінчення термінів притягнення до адмінвідповідальності

Начальник пожежної безпеки підірваного арсеналу Міністерства оборони в Калинівці Вінницької області Валентин Моклюк уникнув покарання за недбалість через закінчення термінів притягнення до відповідальності.

калиновка

Про це йдеться в судових матеріалах, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

Майор Моклюк був призначений на посаду начальника служби пожежної безпеки в березні 2014 року. Прокуратура встановила, що підсудний не проводив з особовим складом заняття з пожежної безпеки і не контролював її дотримання на території військової частини.

26 вересня 2017 року, в день вибуху арсеналу, на його територію цивільні особи пронесли 2 запальнички, 2 пачки сірників, сигарети в кількості 6 пачок і каністру з нафтопродуктами. Ці предмети були виявлені в приміщенні відділу зберігання №16, солдата, який допустив пронесення цих речей, оштрафував суд.

Моклюку також інкримінували те, що в день виникнення пожежі на арсеналі пожежний автомобіль із військовослужбовцями залучалися не до прямих обов'язків, а до робіт із розкидання щебеню. Через це в ньому була використана частина пального, тому під час гасіння пожежі автомобіль був на дозаправці і не міг оперативно розпочати гасіння.

Крім того, під час гасіння пожежі вийшов з ладу пожежний танк через несправність коробки передач і зчеплення. Також встановлено, що на інших пожежних танках не працювала світлова сигналізація і не були натягнуті гусеничні стрічки.

Моклюк не проконтролював справність гідрантів, що призвело до того, що єдиний справний танк під час пожежі заправляли водою з пожежного автомобіля.

Постовий, який мав виявляти безпілотні апарати в небі над арсеналом, у день вибуху не перебував на пожежній вежі.

Серед інших порушень, допущених начальником пожежної охорони, зазначені відсутність автоматичної пожежної сигналізації; захаращення території військової частини; відсутність матових шибок у сховищах боєприпасів, що могло призвести до детонування боєприпасів від нагрівання від прямих сонячних променів.

За сукупністю всіх виявлених порушень прокуратура попросила суд визнати начальника пожежної безпеки винним у недбалості і притягнути до адміністративної відповідальності. Моклюк свою провину не визнав.

У підсумку підсудний уникнув покарання, і справу проти нього було закрито 21 лютого цього року, оскільки 20 лютого закінчився 3-місячний термін притягнення до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 у ДСНС надійшла інформація про вибухи боєприпасів на військових складах Міністерства оборони біля селища Калинівка.

Станом на 10:00 середи, 27 вересня, евакуйовано понад 30 тисяч осіб. За даними рятувальників, травмовано 2 людей, які госпіталізовані до медичних установ.

Військова прокуратура розслідує пожежу на артскладах ЗСУ в Калинівці за статтею "диверсія".

У зв'язку з НС Президент України Петро Порошенко 27 вересня скликав військовий кабінет, під час засідання якого він звернувся до керівників Генпрокуратури, СБУ, Нацполіції з вимогою знайти і притягнути до відповідальності винних у трагедії в Калинівці.

29 вересня Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що до вибухи в Калинівці міг спричинити закладений детонатор.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики