Цензор.НЕТ

12.10.18 08:16

США підтримують прагнення українців мати Єдину помісну церкву, - Волкер

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер заявляє, що США підтримують прагнення українців до визнання своєї Єдиної помісної церкви.

США підтримують прагнення українців мати Єдину помісну церкву, - Волкер

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це спецпредставник США сказав під час телефонного брифінгу в Брюсселі.

Зокрема, його запитали про попередження від представників Російської православної церкви, що незалежність Української православної церкви призведе до насильства в Україні.

"Це трагедія, що ви маєте релігійних лідерів, які говорять про звернення до насильства. Це буде жахливий випадок, і ми, безумовно, не хочемо бачити це", - заявив Волкер.

Також він сказав, що рішення Вселенського патріарха Варфоломія про можливість надання українській православній церкві Томосу є релігійним рішенням.

"З американської точки зору, єдине, що ми можемо сказати, що ми віримо в принцип релігійної свободи. Наша країна засновується на цьому, і тому ми підтримуємо прагнення будь-яких людей сповідувати їхню релігію так, як вони бажають, і мати свободу, і визнання, і робити це мирно", - заявив Волкер.

"Я сподіваюся, що не буде протестів і насильницьких дій, організованих у результаті цього рішення. Я думаю, це буде трагедією побачити це", - наголосив Волкер.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Вітаю Вас із першою перемогою", - Філарет привітав Порошенка з рішенням Синоду Константинопольського патріархату. ВIДЕО

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення про визнання канонічності УПЦ КП і УАПЦ.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики