Цензор.НЕТ

12.10.18 12:53

"Сподіваюся, мені все-таки будуть раді": Клімкін у суботу відвідає засідання "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у суботу, 13 жовтня, здійснить поїздку в Ужгород (Закарпатська обл.) для участі в засіданні "Товариства угорської культури Закарпаття" (ТУКЗ).

"Сподіваюся, мені все-таки будуть раді": Клімкін у суботу відвідає засідання "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді

Про це він написав у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"Завтра відвідаю Ужгород. "Товариство угорської культури Закарпаття" запросило мене на своє засідання. "Ваша присутність буде для нас честю", сказано в листі", - написав Клімкін.

Він зазначив, що "ситуація доволі кумедна", адже голова цього ж Товариства, народний депутат України пан Ласло Брензович нещодавно звертався до Генерального прокурора Юрія Луценка з вимогою притягти мене до відповідальності за "навмисне розпалювання національної ворожнечі".

"Сподіваюся, мені все-таки будуть раді. Особисто я щиро радію майбутній зустрічі. Люблю відверті розмови очі в очі, вони набагато корисніші й чесніші, ніж популістські випади чи обмовляння позаочі", - сказав П.Клімкін.

Глава МЗС зазначив, що для нього особливо важливо поговорити з тими українськими угорцями, чиї інтереси безпосередньо зачіпають нинішні напруженості між Будапештом і Києвом.

"Готовий і до принципової розмови зі своїми критиками та опонентами. Сьогодні ж скажу їм таке: не з тим боретеся і не на тому піаритеся! Так, я дискутую з офіційним Будапештом з питань викладання державної мови, я рішуче засудив практику масової роздачі угорського громадянства (причому таємної, що мене особливо дратує), але жодних випадів проти угорської громади у мене не може бути ні на практиці, ні в теорії! Навпаки, я завжди стверджував, що немає жодних підстав звинувачувати угорців з подвійним громадянством у зраді чи сепаратизмі", - наголосив Клімкін.

За його словами, він закликає вирішити ситуацію з подвійним громадянством так, щоб не нашкодити людям, які вже мають два паспорти. "Врешті-решт, я був першим, хто запропонував почати дискусію про те, як вирішити проблему, навіть розглянути можливість розсудливого ​​та збалансованого застосування подвійного громадянства", - зазначив міністр.

Крім того, П. Клімкін також вказав, що Росія "намагалася і намагатиметься скористатися ситуацією на Закарпатті в свою користь". "І це створює фундаментальну небезпеку і для України, і для Угорщини, і для всієї Європи", - додав він.

Нагадаємо, відносини Угорщини та України ускладнилися на тлі мовного питання. Так, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

Угорщина вже втретє заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. У лютому Будапешт заблокував друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту. Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка в саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Відносини України та Угорщини погіршилися ще більше після скандалу з роздачею угорських паспортів на Закарпатті.

10 жовтня Угорщина викликала на килим посла України Любов Непоп через публікацію сайтом "Миротворець" інформації про понад 300 закарпатських чиновників, які мають українське і угорське громадянство.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон грата. Він має залишити територію України.

Сподіваюся, мені все-таки будуть раді: Клімкін у суботу відвідає засідання Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики