Цензор.НЕТ

12.10.18 17:00

"Росія захищатиме інтереси православних": у Кремлі заявили про можливість втручання в питання створення помісної церкви в Україні

Росія всюди захищає інтереси росіян і російськомовних, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи можливість втручання Москви в церковне питання в Україні.

"Росія захищатиме інтереси православних": у Кремлі заявили про можливість втручання в питання створення помісної церкви в Україні

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РИА "Новости".

"У випадку, якщо події, що розвиваються увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія захищає інтереси російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив (президент РФ Володимир. - Ред.) Путін, Росія захищатиме інтереси православних. Це абсолютно обґрунтована й абсолютно зрозуміла позиція", - сказав Пєсков, коментуючи домисли російської пропаганди про те, що в Україні нібито анонсували проведення рейдерських захоплень і нападів на церкви Московського патріархату.

При цьому Росія реагуватиме на відповідні дії, "виключно політико-дипломатичними способами", - уточнив він.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення про визнання канонічності УПЦ КП і УАПЦ.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики